Reklama

Koronawirus w Polsce. Znów najwięcej nowych przypadków w woj. śląskim

Redakcja
W ciągu minionej doby w Polsce przybyły 263 osoby zakażone koronawirusem. Zmarło 21 osób. Najwięcej nowych przypadków było w woj. śląskim – 54. Walkę z chorobą przegrało na Śląsku 5 kolejnych osób. Rośnie liczba ozdrowieńców.

Według komunikatu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, badania genetyczne potwierdziły obecność wirusa w organizmie: 6 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (najstarszy 71, najmłodszy 26 lat), mieszkańca powiatu częstochowskiego w sile wieku, 4 mieszkańców Bytomia (2 mężczyzn: starszy i młody oraz 2 kobiety: starsza i w sile wieku), 3 mieszkańców Rudy Śląskiej (2 mężczyzn w średnim wieku i starszy), starszego mieszkańca powiatu żywieckiego, 2 mieszkańców Piekar Śląskich w średnim wieku, 3 mieszkańców Mysłowic (młody mężczyzna i 2 kobiety: w średnim wieku i w sile wieku), 5 mieszkańców Katowic (najstarszy 51, najmłodszy 37 lat), 3 mieszkańców Gliwic (mężczyzna w sile wieku i 2 kobiety: w sile wieku i w średnim wieku), mieszkanka powiatu gliwickiego w sile wieku, 3 mieszkańców Radlina (2 młodych mężczyzn i młoda kobieta), 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (kobieta w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), starszej mieszkanki Bielska-Białej, mieszkańca Chorzowa w sile wieku, mieszkanki Tychów w sile wieku, młodego mieszkańca Świętochłowic, 11 mieszkańców powiatu lublinieckiego (najstarszy 89, najmłodszy 13 lat), 3 mieszkanek Dąbrowy Górniczej (starsza, w średnim i w sile wieku), starszej mieszkanka Czeladzi i młodej mieszkanki Rudy Śląskiej.

W ciągu minionej doby 12 osób zostało uznanych za zdrowe. To: 69-letni mieszkaniec Chorzowa hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Raciborzu oraz kolejni mieszkańcy tego miasta, którzy leczyli się w domu: 55-letnia kobieta, 49-letni mężczyzna, 46-letni mężczyzna, 38-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna.

W szpitalu zakaźnym w Tychach w ostatnich tygodniach pod okiem specjalistów lekarzy hospitalizowana była 74-letnia mieszkanka Częstochowy. Z kolei 22-letnia mieszkanka Częstochowy, 43-letnia mieszkanka Sosnowca, 65-letnia mieszkanka powiatu bielskiego, 56-letni mieszkaniec Żor oraz 49-letnia mieszkanka powiatu tarnogórskiego leczyli się w izolacji w swoich domach, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarzy chorób zakaźnych. Próbki pobrane od tych mieszkańców nie wykazywały już obecności Covid-19.

Niestety, zmarło 5 kolejnych zakażonych. W szpitalu w Raciborzu zmarli: 65-letni mężczyzna z Sosnowca, 79-letni mężczyzna z powiatu żywieckiego i 79-letnia mieszkanka Świętochłowic, a szpitalu w Tychach – 65-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego i 87-letni mężczyzna z powiatu lublinieckiego.

Łącznie w woj. śląskim wykryto do tej pory 1 568 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 79 osób, a wyzdrowiało 79.

W całej Polsce liczba zakażonych wzrosła do 9856. Zmarło 401 osób.


Tagi:

Komentarze

  1. LU 21 kwietnia, 2020 at 8:31 pm - Reply

    Niewielkie wojewòdztwo,ale dość zaludnione.Trzymajcie się Ślązacy-mam na śląsku rodzinę.Zdròwka !!

Dodaj komentarz

*
*