Reklama

Koronawirus w Polsce. Nowi zakażeni w woj. śląskim to niemal wyłącznie górnicy i ich rodziny

Redakcja
O ciągu ostatniej doby w całej Polsce wykryto 575 przypadków zakażenia koronawirusem. 325 z nich to mieszkańcy woj. śląskiego. W całym kraju na COVID-19 zmarły 4 osoby, w tym trzy na Śląsku.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia i Śląski Urząd Wojewódzki, minionej doby zakażenie koronawirusem stwierdzono u 217 pracowników KWK Zofiówka oraz 2 KWK Bielszowice. Dodatkowo testy wykazały, że na COVID-19 zachorowały także 103 osoby z rodzin górniczych. To: 6 mieszkańców Bytomia (najstarszy 85, najmłodszy 16 lat), 2 mieszkańców Piekar Śląskich (nastolatka i mężczyzna w średnim wieku), mieszkanka Katowic w średnim wieku, 31 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 92, najmłodszy kilka dni), 2 mieszkanki Chorzowa (w średnim wieku i w sile wieku), mieszkanka powiatu bielskiego w średnim wieku, 6 mieszkańców Rybnika (najstarszy 49, najmłodszy 4 lata), 13 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 82, najmłodszy 8 lat), młody mieszkaniec Rudy Śląskiej, mieszkaniec Sosnowca w sile wieku, starszy mieszkaniec Lublińca, 6 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 46, najmłodszy 10 lat), mieszkaniec Orzesza w średnim wieku, 3 mieszkańców Świętochłowic (kobieta i 2 mężczyzn w sile wieku), mieszkanka Zawiercia w sile wieku, 2 mieszkańców Zabrza (dziecko i kobieta w średnim wieku), nastolatek z Wodzisławia Śląskiego, młoda mieszkanka Tychów, młoda mieszkanka powiatu wodzisławskiego, mieszkanka powiatu bieruńsko-lędzińskiego w średnim wieku, mieszanka Żor w średnim wieku, mieszkaniec powiatu żywieckiego w średnim wieku, 3 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (młody mężczyzna i 2 starsze kobiety), 2 mieszkańców powiatu raciborskiego (młody mężczyzna i kobieta w średnim wieku), 5 kolejnych mieszkańców Bytomia (najstarszy 56, najmłodszy 32 lata), mieszkanka powiatu lublinieckiego w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), mieszkaniec Cieszyna w średnim wieku i 5 mieszkańców powiatu zawierciańskiego.

Ponadto koronawirusa stwierdzono u 3 mieszkańców powiatu kłobuckiego (kobieta w sile wieku i 2 młodych mężczyzn).

Łącznie w woj. śląskim liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa wzrosła do 9639 osób.

Wzrasta też liczba osób, które wyzdrowiały. Ostatniej doby za ozdrowieńców zostały uznane 194 osoby. Najmłodszy ozdrowieniec ma 2 lata – to mieszkanka Piekar Śląskich, najstarszy ma 89 lat – to mieszkanka Bytomia. Łącznie wyzdrowiało już 2416 osób.

W ciągu ostatniej doby służby poinformowały o śmierci 3 osób. W szpitalu w Tychach zmarł 59-letni mężczyzna z powiatu lublinieckiego. W szpitalu w Cieszynie zmarł 75-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego, a w szpitalu w Raciborzu zmarła 91-letnia kobieta z powiatu zawierciańskiego.

Liczba zgonów spowodowanych koronawirusem w woj. śląskim wzrosła do 241.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*