Reklama

Koronawirus w Polsce. Liczba zakażonych przekroczyła 10 000

Redakcja
W całej Polsce w ciągu ostatniej doby przybyło 313 osób zarażonych koronawirusem. Jest też kolejnych ofiar śmiertelnych. W woj. śląskim testy potwierdziły obecność COVID -19 w organizmach 36 osób. Zmarły 4 osoby. Łącznie zarażonych koronawirusem zostało już w Polsce 10 169 osób.

Obecność groźnego wirusa w pobranych próbkach wykryto u: 2 mieszkanek w sile wieku z Tychów, mieszkanki Lędzin w średnim wieku, mieszkanki Mysłowic w sile wieku, 4 mieszkańców Rybnika (najmłodszy 22, najstarszy 35 lat), 2 mieszkańców Bytomia (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 7 mieszkańców Katowic (najstarszy 68, najmłodszy 37), 2 mieszkańców Jaworzna (młodzi kobieta i mężczyzna), mieszkańca Piekar Śląskich w średnim wieku, 3 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (kobieta w średnim wieku oraz 2 mężczyzn: młody i w średnim wieku), 3 mieszkańców powiatu rybnickiego (2 młodych mężczyzn i w średnim wieku), mieszkanki Żywca w sile wieku, 2 mieszkańców w średnim wieku z powiatu mikołowskiego i 4 mieszkańców powiatu lublinieckiego (3 młodych kobiet i mężczyzny w sile wieku). W szpitalu zakaźnym w Raciborzu hospitalizowana jest starsza mieszkanka Żywca, u której wystąpiły dokuczliwe objawy zakażenia koronawirusem.

Zakażeniu są także: młoda mieszkanka Dąbrowy Górniczej, 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego (starszy i w sile wieku mężczyźni oraz kobieta w średnim wieku), 2 mieszkanki w sile wieku z powiatu zawierciańskiego, starsza mieszkanka Częstochowy, mieszkanka Bytomia w średnim wieku, starsza mieszkanka powiatu wodzisławskiego, 2 mieszkanki w sile wieku z powiatu kłobuckiego i starszy mieszkaniec Lublińca.

Łącznie w woj. śląskim potwierdzono już 1614 przypadków zakażenia.

W szpitalu w Tychach zmarli 87-letni mężczyzna z powiatu lublinieckiego i 57-letni mężczyzna z Sosnowca, a w szpitalu w Raciborzu 78-letnia kobieta z Żywca i 87-letni mężczyzna z Bytomia. Łączna liczba zgonów wzrosła w woj. śląskim do 83.

Wyzdrowiało 12 osób (łącznie 93). W swoich domach, w izolacji, pod nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych leczyli się w powiecie będzińskim: 5-letnia mieszkanka, 6-letni mieszkaniec, 46-letnia kobieta i 57-letnia mieszkanka, w Dąbrowie Górniczej: 65-letnia mieszkanka, 43-letni mieszkaniec i 54-letnia mieszkanka, 71-letnia mieszkanka Będzina, 56-letnia mieszkanka Zabrza, 52-letnia mieszkanka Radlina i 32-letnia mieszkanka Chorzowa. W szpitalu zakaźnym w Raciborzu w ostatnich tygodniach hospitalizowana była 53-letnia mieszkanka Żor, u której także kolejne dwa badania pobranych próbek nie wykazały już obecności wirusa.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*