Reklama

Koronawirus w katowickich Urzędach Skarbowych, ale nadal są otwarte

Redakcja
Koronawirus u pracowników Urzędu Skarbowego w Katowicach. W obydwu oddziałach trwa obsługa interesantów, choć wykryto kilka przypadków zakażenia wirusem.

U kilku pracowników dwóch Urzędów Skarbowych w Katowicach stwierdzono koronawirusa. Pierwsze przypadki odnotowano 22 maja w pierwszym oddziale (ul. Żwirki i Wigury 17) oraz 25 maja w drugim oddziale (ul. Paderewskiego 32B). Jednak w większości pozostałe osoby zatrudnione w katowickich Urzędach Skarbowych pracują normalnie.
Do tej pory w I US przeprowadzono 11 testów, pięć osób przebywa na kwarantannie (w tym dwie zakażone), a cztery pracują zdalnie. Pozostałe 135 osób normalnie przychodzi do pracy. Podobnie jest w oddziale na os. Paderewskiego. Jednak tu przeprowadzono wyłącznie dwa testy, z czego jeden był dodatni. Na kwarantannę skierowano siedem osób. Dwanaście pracuje zdalnie, a siedzibie urzędu – 142 osoby.
Jak informuje Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, pracownicy wykonujący swoje obowiązki z domu to osoby, co do których było ryzyko, że zostaną skierowane na kwarantannę. Dlatego zostali odesłani do domów bez czekania na decyzję sanepidu. Kasprzak zaznacza też, że liczba wykonanych testów zależy od służb sanitarnych. Tam, gdzie mają one mniej pracy, tam testy wykonywane są szybciej.

Mimo tych przypadków zakażeń, obywa katowickie Urzędy Skarbowe przyjmują petentów. Powody są dwa. Po pierwsze osoby, u których stwierdzono koronawirusa nie miały bezpośredniego kontaktu z klientami urzędów. W I Urzędzie Skarbowym obydwie zarażone osoby zajmowały ten sam pokój biurowy i należą komórki wsparcia w urzędzie. Natomiast w II Urzędzie Skarbowym pracownik, u którego test dał wynik pozytywny, zajmuje się na co dzień masowym wprowadzaniem danych. Po drugie, obsługa została ograniczona. – Z uwagi na sytuację epidemiczną w województwie urzędy skarbowe są u nas mniej dostępne dla klientów w porównaniu z resztą kraju – informuje rzecznik  prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.  Bezpośrednia obsługa klientów prowadzona jest dwa dni w tygodniu, w środy i piątki w godzinach od godz. 9.00 do 13.00. W pozostałe dni dokumenty można złożyć w skrzynkach podawczych udostępnionych w urzędach lub przesłać do urzędu pocztą. Na salach czynne są tylko dwa stanowiska, nie działa poczekalnia, więc w środku może przebywać dwóch klientów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*