Reklama

Kolejny wodny plac zabaw w Katowicach. Tym razem na os. Tysiąclecia

G. Ż.
Na os. Tysiąclecia w Katowicach został dzisiaj oficjalnie otwarty wodny plac zabaw. To czwarta tego typu atrakcja w mieście i, jak mówią nieoficjalnie urzędnicy, ostatnia.

Wodny plac zabaw powstał w rejonie ul. Ułańskiej i al. Księżnej Jadwigi Śląskiej.  Jest ogrodzony, otoczony murkiem z siedziskami i wyposażony w zaplecze sanitarne oraz ławki i stojaki dla rowerów. Pomiędzy samym placem, a jego ogrodzeniem znajduje się trawnik.

Na wodnym palcu zabaw zamontowane zostały urządzenia wodne z dyszami, tryskaczami i fontannami, m.in.: armatka wodna, kwiatki nabierające wodę, gejzer ziemny czy wiaderka napełniające się wodą. Plac jest monitorowany. Budowa kosztowała 2 065 170 zł. Wodny plac powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wystarczającą liczbę głosów zdobył w 2019 roku.

To czwarty wodny plac zabaw w Katowicach. Pierwszy powstał w Dolinie 3 Stawów (też z BO), drugi przy ul. Gliwickiej 214 w Załężu, a trzeci przy zbiegu ulic Radockiego i Biedronek w Piotrowicach.

Jak nieoficjalnie mówią urzędnicy, więcej wodnych placów w Katowicach raczej nie będzie. Ich budowa jest kosztowna, a roczne utrzymanie jednego takiego obiektu pochłania kilkaset tysięcy złotych.

Wstęp na wodne place zabaw jest bezpłatny.


Tagi:

Komentarze

  1. Ekspert 21 lipca, 2021 at 1:00 am - Reply

    Świetny pomysł!

Dodaj komentarz

*
*