Reklama

Rozpoczyna się budowa kolejnego wodnego placu zabaw

Redakcja
W Katowicach rozpoczęła się budowa czwartego już wodnego placu zabaw. Powstanie na os. Tysiąclecia. To projekt z budżetu obywatelskiego.

Wodny plac zabaw powstaje w rejonie ul. Ułańskiej i al. Księżnej Jadwigi Śląskiej. Wykonawca zaadaptował projekt innego placu, który został już zrealizowany w Katowicach. Dostosował ją do istniejących warunków terenowych oraz infrastruktury podziemnej. 11 lutego wykonawca dostał pozwolenie na budowę i wkrótce rozpocznie prace. Te potrwają do połowy maja. Całość (projekt i budowa) będzie kosztować 2 065 170 zł.

Wodny plac zabaw na os. Tysiąclecia będzie podzielony na strefy dla młodszych i starszych dzieci. Obiekt będzie ogrodzony, otoczony murkiem z siedziskami i wyposażony w zaplecze sanitarne oraz ławki i stojaki dla rowerów. Zostaną w nim zamontowane urządzenia wodne z dyszami i tryskaczami oraz fontannami, takie jak armatka wodna, kwiatki nabierające wodę i gejzer ziemny. Plac zostanie objęty monitoringiem. Będzie bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

W Katowicach działają już trzy wodne place zabaw. Pierwszy w Dolinie 3 Stawów, drugi przy domu kultury w Załężu (ul. Gliwicka), a trzeci na os. Odrodzenia w Piotrowicach przy zbiegu ulic Radockiego i Biedronek (Piotrowice)


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*