Reklama

Kolejne wesele źródłem zakażeń koronawirusem. Do tego wycieczka górników, obóz judoków i DPS-y

Redakcja
Po krótkiej przerwie województwo śląskie wróciło na niechlubne pierwsze miejsce w liczbie nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu kilku dużych ognisk liczba chorych wzrosła po ostatniej dobie o 176 osób. W całym kraju zmarło 12 osób, w tym dwie na Śląsku.

Zgodnie z informacją Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, najnowsze ogniska COVID-19 to wesele w powiecie myszkowskim, wycieczka górników nad morze, obóz judoków oraz dwa DPS-y: w Orzeszu i Kobiórze.

Wesele w powiecie myszkowskim odbyło się 8 sierpnia. Okazało się, że zakażona była jedna osoba z zespołu muzycznego. Przebadano już pannę młodą i najbliższa rodzinę. Zakażenie COVID-19 wykryto na razie u 22 osób, w tym dwóch spoza powiatu myszkowskiego. Na kwarantannie przebywa 90 osób.

12 zakażonych to najnowsze dane z DPS w Orzeszu. Wśród nich 9 osób to podopieczni, a 3 personel. W tym ośrodku z koronawirusem walczą już od czerwca. Kiedy wydawało się, że sytuacja wróciła do normy, pojawiły się kolejne przypadki. 4 zakażone osoby z wysoką gorączką i trudnościami w oddychaniu trafiły do Szpitali Zakaźnych w Raciborzu i Chorzowie.

Pierwsze ognisko COVID-19 wykryto w DPS w Orzeszu 20 czerwca. Po badaniach przesiewowych okazało się, że pozytywny wynik testu ma 18 mieszkańców i 6 pracowników. Większość przechodziła chorobę bezobjawowo. Po tygodniu, nagle pogorszył się stan zdrowia jednego z podopiecznych, który ostatecznie zmarł. 5 kolejnych mieszkańców trafiło do szpitali. 4 sierpnia tyski sanepid stwierdził, że ostatni chorzy wyzdrowieli i wydawało się, że wirus z DPS w Orzeszu zniknął. Jak się okazało, tylko na chwilę.

Jeszcze więcej przypadków, bo 39 na 51 mieszkańców, wykryto w Domu Seniora „Natalia” w Kobiórze. Właściciel domu prowadzi drugi ośrodek w Ogrodzieńcu, do którego przewiózł osoby zdrowe.

Kolejne ognisko z ostatnich dni to obóz judo klubu z Bytomia, który o odbył się w Borowicach koło Karpacza. Po przyjeździe u jednej z osób wystąpiły objawy. Sanepid wysłał na kwarantannę wszystkich uczestników (ok 30 osób). Po przeprowadzeniu testów okazało się, że zakażonych jest 19 osób.

Prawdopodobnie podczas wspólnego wyjazdu zakaziło się 17 uczestników 8-dniowej wycieczki nad morze, którą zorganizował NZSS Solidarność KWK Ruda Ruch Halemba. Taką liczbę zakażonych podają przedstawiciele związku. Z kolei władze Rudy Śląskiej donosiły o 23 przypadkach.

Łącznie od początku epidemii w woj. śląskim zachorowało 19 295 osób, z których 16 412 już wyzdrowiało. zmarło 451 osób. Ostatnie ofiary to kobiety: 72-letnia z Jastrzębia Zdroju i 66 -letnia z Bielska-Białej.


Tagi:

Komentarze

 1. Sebastian 21 sierpnia, 2020 at 11:53 am - Reply

  No brawo! Pozdrawiam górniczy stan i ich pomysły!
  Jak nie Brzeszcze unikają badań to teraz Rudzianie na wycieczki jeżdżą!
  Super!
  A maseczki w kąt – bo co to za pomysł!
  Śląsk przoduje w głupocie i to daje efekty w liczbie zakażeń

 2. Weseladlaglupich 21 sierpnia, 2020 at 5:38 am - Reply

  Jakim trzeba być kaloszem by teraz brać ślub? dobrze wróży im taka odpowiedzialność, tacy coronaweselnicy powinni mieć zakaz robienia dzieci bo przekazywanie głupoty genetycznie to nie najlepszy pomysł…

Dodaj komentarz

*
*