Reklama

Kolejne podwyżki w Biedronce

Redakcja
Jak informuje Jeromino Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, od stycznia rosną pensje pracowników zatrudnionych w sklepach i centrach dystrybucyjnych. Podwyżki wynoszą od 200 do 550 zł brutto. Ile zarabia się w Biedronce? To zależy od lokalizacji, stażu pracy i konkretnego stanowiska. To czwarta podwyżka w Biedronce w ostatnich dwóch latach.

W grupie objętej styczniowymi podwyżkami są sprzedawcy-kasjerzy, zastępcy kierowników sklepów, kierownicy sklepów, magazynierzy, magazynierzy kompletacji oraz inspektorzy w centrach dystrybucyjnych. W sumie na wyższe pensje może liczyć około 60 tys. osób zatrudnionych w sieci sklepów.

Ile zarabia się na kasie w Biedronce?

Osoby rozpoczynające pracę w Biedronce na stanowisku kasjer-sprzedawca na pełen etat będą mogły zarobić od stycznia co najmniej 2650 zł brutto, wliczając w to nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności. Pierwszą podwyżkę dostaną  po roku pracy, a kolejną po trzech latach. Wtedy ich pensja wyniesie co najmniej 2950 złotych brutto miesięcznie. W wybranych lokalizacjach kwoty te są wyższe. Przykładowo dla warszawskiego sprzedawcy-kasjera osiągają wartość do 3550 zł brutto po trzech latach pracy. Ponadto każdy sprzedawca-kasjer może dostać dodatkowo do 500 zł brutto uznaniowej premii kwartalnej w zależności od wyników.

Pensje pozostałych pracowników w Biedronce

Styczniowe podwyżki objęły również kadrę kierowniczą sklepów, która włącznie z zastępcami kierowników sklepów liczy ponad 14 tys. osób. Jeromino Martins Polska nie podaje wysokości ich pensji. Wiadomo za to ile zarabiają magazynierzy i magazynierzy kompletacji. W zależności od stanowiska, stażu pracy oraz lokalizacji zarobią od stycznia od 3050 zł do 4000 zł brutto przy uwzględnieniu nagrody za brak nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu.

Jeronimo Martins Polska jest największym prywatnym pracodawcą w kraju. Biedronka ma obecnie w całej Polsce ponad 2750 sklepów, zlokalizowanych w ponad 1000 miejscowościach. Aktualnie JMP zatrudnia ponad 65 tys. pracowników.


Tagi:

Komentarze

  1. Adam 23 stycznia, 2018 at 10:41 am - Reply

    A już myślałem że więcej zapłacę na zakupach

Dodaj komentarz

*
*