Reklama

Kolejne oszustwo na policjanta. Starsza mieszkanka Brynowa straciła wszystkie oszczędności

Redakcja
Kolejne oszustwo na policjanta. Tym razem oszustowi dała się naciągnąć 86-letnia mieszkanka Brynowa, która przekazała mu 19 tys. zł. Policja opublikowała wizerunek podejrzewanego i prosi o pomoc w jego identyfikacji.

Wszystko działo się 14 grudnia 2023 roku przy ul. Ligockiej 4a. Nieustalony dotąd sprawca oszukał mieszkankę Katowic, informując ją, że bierze udział w policyjnej akcji, wymierzonej przeciwko listonoszom poczty. Mieli oni wypłacać emerytom świadczenia fałszywymi pieniędzmi. Oszust poinformował 86-latkę, że wszystkie pieniądze, jakie ma w domu, są fałszywe i policjant musi je zabezpieczyć jako dowód w sprawie. Po pieniądze przyjdzie kurier – policjant, które zabierze fałszywe pieniądze, a po ich przeliczeniu w jednostce policji kobieta otrzyma równowartość gotówki w prawdziwych (niefałszywych) banknotach. Starsza pani wydała 19 tys. zł nieznanemu mężczyźnie, który zapukał do jej drzwi. Była przekonana, że jej pieniądze są fałszywe i przekazuje je policjantowi.

Wizerunek fałszywego policjanta zarejestrowały kamery monitoringu. Policja prosi o kontakt osoby, które rozpoznają widocznego na zdjęciach mężczyznę lub mają jakiekolwiek informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia jego tożsamości. Można dzwonić pod nr telefonu 47 851 24 16, 47 851 29 61, 47 851 25 55 lub pisać na adres e-mail: [email protected].


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*