Reklama

Kolejna światowa firma w Katowicach. Chce zatrudnić kilkaset osób

Redakcja
Firma Accenture otworzyła oficjalnie swoje biuro w Katowicach. Zajmuje się konsultingiem, nowoczesnymi technologiami oraz operacjami biznesowymi. Na razie w biurze pracuje ponad 100 osób, ale docelowo ma ich być kilkaset.

To siódme biuro Accenture w Polsce. Podobne funkcjonują już w Warszawie, Krakowie. Wrocławiu i Łodzi. Polski oddział Accenture to część globalnej firmy, obsługującej klientów w 120 krajach, dla których pracuje łącznie ponad 440 000 specjalistów. Pracownicy zatrudnieni w katowickim oddziale Advanced Technology Center to przede wszystkim eksperci, którzy zajmują się tematami technologicznymi.

– Budujemy i rozwijamy relacje z kluczowymi uczelniami wyższymi na Śląsku i z władzami miast. Wielkim plusem tej lokalizacji jest dla nas możliwość zachęcenia do aplikowania nie tylko osób z Katowic, ale też z innych miast regionu, np. Zabrza, Rudy Śląskiej, Bytomia, Gliwic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Bielska-Białej – mówi Witold Rogowski, dyrektor zarządzający Accenture Advanced Technology Center Poland.

Katowicki oddział rozpoczął swoją działalność w lipcu 2017 roku w tymczasowej lokalizacji. Od tego czasu powstawało docelowe biuro, w którym w przyszłości może pracować nawet kilkaset osób. W czerwcu 2018 firma przeprowadziła się na stałe do nowej siedziby, mieszczącej się w Silesia Business Park przy ul. Chorzowskiej 148.

Firma poszukuje do pracy osób, które specjalizują się w rozwoju oprogramowania (JAVA, PHP, .NET, SAP oraz SQL). Do aplikowania zaprasza również studentów i osoby, które mają już za sobą pierwsze praktyki zawodowe. Obecnie trwa rekrutacja na stanowiska liderów zespołu, samodzielnych specjalistów i praktykantów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*