Reklama

Koleje Śląskie przewiozły bezpłatnie rekordową liczbę kierowców

Redakcja
Koleje Śląskie chwalą się wynikiem z Europejskiego Dnia bez Samochodu. W ciągu jednego dnia z oferty bezpłatnych przejazdów skorzystało kilka tysięcy osób. Dzisiaj przewoźnik poinformował o nowym rekordzie.

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu przewoźnicy w całej Polsce przygotowują specjalne oferty. Nie inaczej było w województwie śląskim. Przez cały dzień, 22 września, podczas kontroli biletów w pociągach Kolei Śląskich kierowcy mogli pokazać ważny dowód rejestracyjny samochodu. Bezpłatne przejazdy obowiązywały w ostatnią niedzielę na wszystkich liniach z wyjątkiem przygranicznego odcinka Chałupki – Bohumin.  Ponadto każdy kierowca mógł zabrać ze sobą w podróż jedną osobę towarzyszącą.
Dzisiaj Koleje Śląskie pochwaliły się wynikiem z niedzieli. W ciągu jednego dnia z bezpłatnych przejazdów skorzystało 7500 osób. Oznacza to, że zainteresowanie było ponad dwa razy większe niż w zeszłym roku, kiedy wynik wyniósł 3200 osób. Tym samym podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu padł nowy rekord w historii regionalnego przewoźnika.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*