Reklama

Koleje Śląskie mają coraz więcej pasażerów

Ł. K.
Podróżni coraz chętniej wybierają Koleje Śląskie. Tak regionalny przewoźnik ocenia pierwsze półrocze 2019 roku. Wynik byłby jeszcze wyższy, gdyby kolejowych połączeń było więcej.

Koleje Śląskie chwalą się wynikami za pierwszą połowę tego roku. Spółka podsumowała liczbę podróżnych, którzy skorzystali z jej usług w okresie od stycznia do czerwca 2019. Do tej pory miesiącem, w którym odnotowano najwyższy wynik, był maj. Regionalny przewoźnik obsłużył wtedy 1,8 mln osób. Pasażerowie przejechali łącznie 350 tys. km więcej niż w tym samym miesiącu w 2018 roku. Jak można przeczytać w komunikacie Kolei Śląskich, „wzrost liczby podróżnych jest tendencją obserwowaną w naszej spółce od dłuższego czasu”. Spółka ocenia, że do zwiększenia ruchu pasażerskiego może przyczyniać się ponowne uruchamianie połączeń w miejscach, gdzie pociągi nie kursowały przez lata. Przykładem jest pociąg „Kubalonka” z Gliwic do Wisły przez Knurów i Strumień. Chociaż przez kilkanaście lat nic tędy nie jeździło, to od momentu wznowienia kursów pod koniec 2018 roku cieszą się one dużą popularnością.

W pierwszym półroczu 2019 roku z oferty Kolei Śląskich skorzystało ponad 9,5 mln podróżnych, którzy przejechali łącznie prawie 380 mln kilometrów. To oznacza wzrost liczby pasażerów o ponad 1,3 mln w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*