Reklama

Kierowca wjechał samochodem na stadion w Katowicach, bo pomylił biegi

Łukasz Kądziołka
W Katowicach kierowca staranował ogrodzenie stadionu i wjechał na płytę boiska. Podczas ruszania pomylił biegi. Za kierownicą miał siedzieć Artur Rojek.

Auto przejechało przez dwa ogrodzenia, trybuny i stanęło na boisku. Do tej sytuacji doszło w piątkek na Podlesiu. Przed godziną 22.00 samochód marki BMW staranował ogrodzenie stadionu Podlesianki Katowice przy ul. Sołtysiej.

Auto było zaparkowane tuż przed ogrodzeniem zewnętrznym obiektu, prostopadle do drogi. Kierowca musiał ruszyć z impetem, bo uszkodził dwa ogrodzenia i zjechał z podwyższenia o wysokości około 1,2 m. Samochód zatrzymał się na płycie głównego boiska. W tym czasie nikogo tu nie było. Na sąsiednim boisku treningowym trwał sparing wychowanków LGKS Podlesianki Katowice, chłopców w wieku 11-12 lat.

Jak tłumaczył policji 51-letni kierowca, miał problemy ze skrzynią biegów. Jednak to była oficjalna wersja dla funkcjonariuszy, bo innym osobom przyznał się do pomylenia biegów. Jak podaje Fakt, tym kierowcą był Artur Rojek. Po przebadaniu alkomatem okazało sie, że jest trzeźwy. Za spowodowanie kolizji otrzymał mandat w wysokości 500 zł. Naprawa uszkodzeń ma zostać pokryta z ubezpieczenia.


Tagi:

Komentarze

 1. Pelos 20 marca, 2023 at 2:02 pm - Reply

  „Do tej sytuacji doszło w piątkek na Podlesiu. ” Po pierwsze literówka w słowie piątek. Po drugie prawidłowo jest „w Podlesiu”, a nie „na Podlesiu”. Pisze to jako reprezentant jednej z 7-dmiu najstarszych rodzin z Podlesia, więc wiem o czym mówię. Nikt w życiu tu nie używał „na Podlesiu”.

 2. Marzena 20 marca, 2023 at 3:35 am - Reply

  Mam nadzieję że dostanie 5 lat więzienia i minimum 100000zł kary.

 3. Grucha 19 marca, 2023 at 9:09 am - Reply

  Taa, pomylił biegi. I pewnie pomylił też piguły, jak z domu wychodził

 4. AA 18 marca, 2023 at 10:46 pm - Reply

  Czy „artystę” przebadano pod kątem narkotyków i środków podobnie działających?
  Podobno policja na wyposażeniu ma jednak narkotesty.

  • P Śl 19 marca, 2023 at 11:23 am Reply

   Podobno też te narkotesty są tak miarodajne jak te na C-19.

 5. Maed 18 marca, 2023 at 5:58 pm - Reply

  Skoro pomylil biegi, tzn ze chciał tak dynamicznie cofnąć na główna drogę? Beż patrzenia i z zamiarem zatrzymania się na płycie po drugiej stronie, bo skoro do przodu nie zdążył się zatrzymać to do tyli wyglądałoby to tak samo…

 6. Marcel 18 marca, 2023 at 2:48 pm - Reply

  Automatyczna skrzynia już nie jednego zaskoczyła. Na egzaminach nadal tylko na manualach zdają. A niby taka banalna obsługa

Dodaj komentarz

*
*