Reklama

Kierowca autobusu staranował rogatkę. Policja szuka świadków [WIDEO]

Redakcja
Autobus miejski wjeżdża na przejazd kolejowy, w momencie gdy opadają rogatki i wyłamuje jedną z nich. Zabrzańscy policjanci publikują nagranie i szukają świadków zdarzenia.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na przejeździe kolejowym w Zabrzu. Wczoraj (środa, 15 lutego), przed godz. 14.00, na ul. Ziemskiej autobus miejski wjechał na przejazd kolejowy, gdy zbliżał się do niego pociąg. Kierowca zignorował migające światło na sygnalizatorze i opadające rogatki. Wjechał z dużą prędkością na przejazd, taranując jedną z rogatek i pojechał dalej. Całą sytuację zaważył dróżnik, który poinformował policję.

Kierujący został zatrzymany. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości oraz użyli narkotestera. Po tym drugim badaniu okazało się, że 59-letni mieszkaniec Zabrza może być pod wpływem marihuany. Od kierowcy pobrano próbki krwi do dalszych badań. Czynności w tej sprawie trwają. Policjanci z komisariatu II policji w Zabrzu proszą świadków o kontakt. Osoby, które w chwili zdarzenie znajdowały się w autobusie, mogą dzwonić pod numer telefonu 47 8543 610.


Tagi:

Komentarze

  1. kukura 16 lutego, 2023 at 7:29 pm - Reply

    a tych 3 co wjechało na przejazd przy migających światłach to dostało po mandacie?

Dodaj komentarz

*
*