Reklama

Katowicka kamienica wygrywa plebiscyt “Modernizacja Roku”

Grzegorz Żądło
Walka trwała do samego końca. Ostatecznie niewielką przewagą głosowanie internautów w plebiscycie Modernizacja Roku 2015 wygrała przebudowa kamienicy przy ul. św. Jana 10. Za inwestycję odpowiadał Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Kamienica przy ul. św. Jana 10 nominowana została w kategorii budynki mieszkalne, choć nikt w niej nie mieszka. Jest tu m.in pub Upojeni, a swoje siedziby mają m.in. Związek Polskich Artystów Fotografików i katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Zdjęcia i szczegółowe informacje o budynku można znaleźć TUTAJ.

Konkurs “Modernizacja Roku” polega na ocenie przez zespół ekspertów przebudowy budynków, dróg i mostów, przestrzeni publicznych czy terenów zielonych. Wyniki edycji 2015 poznamy 24 sierpnia podczas gali w Zamku Królewskim w Warszawie.

Oprócz tego, konkursowi towarzyszy plebiscyt, w którym zagłosować może każdy. Jego wyniki już są znane. Kamienica przy ul. św. Jana 10 walczyła do samego końca o pierwsze miejsce z odbudową zdegradowanego budynku w Grudziądzu. Ostatecznie nasz obiekt zdobył 12 647 głosów, a Grudziądz 12 590. Na trzecim miejscu znalazła się kolejna katowicka modernizacja – budynków przy ul. Wojewódzkiej 36, 36a i 38 (708 głosów).

Przeczytaj też: Zaskakujący zwrot w sprawie kamienicy przy ul. Dyrekcyjnej

 

To oczywiście tylko zabawa. Jednak w KZGM potraktowali konkurs bardzo poważnie. Pracownicy mobilizowali znajomych, a do promocji konkursu włączyły się też lokalne media. Teraz pozostaje tylko czekać czy równie duże uznanie jak u internautów, kamienica zdobyła u jury konkursu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*