Reklama

Katowice zwolnią dzieci uchodźców z opłaty za dodatkowe godziny w miejskich przedszkolach

G. Ż.
Na najbliższej sesji Rada Miasta Katowice przyjmie istotną zmianę w uchwalę określającej opłaty za pobyt dzieci w miejskich przedszkolach. Radni zwolnią z opłat za dodatkowe godziny dzieci uchodźców, które przyjechały do Katowic od 28 lutego 2022 roku. Zwolnienie z opłat ma obowiązywać do końca sierpnia tego roku.

Rodzicom dzieci w wieku 2,5-6 lat, które chodzą do miejskich przedszkoli, przysługuje dziennie (od poniedziałku do piątku) 6 bezpłatnych godzin opieki w tych placówkach. Za każdą dodatkową trzeba płacić 1 zł. W przypadku, kiedy do przedszkola chodzi rodzeństwo, to za drugie dziecko płaci się 0,65 zł za dodatkowe godziny, a pobyt trzeciego i ewentualnie kolejnych dzieci jest bezpłatny. Do tego dochodzi opłata za wyżywienie, która ustalana jest przez dyrektora konkretnej placówki.

Władze Katowic postanowiły, że zwolnią z opłat za pobyt w przedszkolu powyżej 6 godzin dzieci uchodźców z objętej rosyjską agresją Ukrainy. Przepisy zaczną obowiązywać wstecz, od 28 lutego. Jako końcowy termin zwolnienia z opłat projekt uchwały przewiduje 31 sierpnia 2022.

Od początku wojny w Ukrainie do katowickich przedszkoli zaczęło chodzić 57 ukraińskich dzieci.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*