Reklama

Katowice pytają o nocną prohibicję. Trwa głosowanie w trzech dzielnicach

Redakcja
Trwa głosowanie dotyczące nocnej prohibicji w Katowicach. Zakaz handlu alkoholem, taki jak w centrum miasta, może zostać wprowadzony w kolejnych trzech dzielnicach. Po trzech spotkaniach przyszedł czas na głosowanie.

W tym tygodniu dobiegły końca spotkania w sprawie zakazu handlu alkoholem w godzinach nocnych. To element konsultacji w trzech dzielnicach Katowic. Po wprowadzeniu nocnej prohibicji w centrum takiego samego ograniczenia domagali się mieszkańcy kolejnych jednostek pomocniczych. Jednak tym razem miasto postanowiło zapytać ich o zdanie. Mieszkańcy Załęża, Szopienic i Burowca mogli przyjść na spotkania w swoich dzielnicach. Pierwsze odbyło się w Załężu, a w tym tygodniu urzędnicy pojechali do Szopienic i Burowca. Po spotkaniach mieszkańcy mogli wypełnić formularz i wybrać, czy ich zdaniem zakaz handlu alkoholem w nocy powinien zostać wprowadzony, czy nie.

Dla tych, którzy nie pojawili się na spotkaniach, przygotowano również formularz internetowy. Mieszkańcy Załęża mogą głosować od 21 listopada, a mieszkańcy Szopienic i Burowca od 27 listopada. Jeśli większość z nich opowie się po stronie zakazu sprzedaży alkoholu, to na początku przyszłego roku odpowiedni projekt trafi pod głosowanie katowickiej rady miasta. Warto pamiętać, że nocna prohibicja miałaby wtedy obowiązywać w godzinach 22.00-6.00. Ograniczeniem objęte zostaną sklepy i stacje benzynowe. Zakaz nie będzie dotyczył lokali gastronomicznych.

Internetowe głosowanie dla Załęża potrwa do 5 grudnia. Z kolei ankieta w Szopienicach i Burowcu będzie dostępna do 11 grudnia. Formularze można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*