Reklama

Katowice pomogą kaszubskiej wsi, która ucierpiała w nawałnicy

Dach Środowiskowego Domu Samopomocy w Trzebuniu przeleciał nad innym budynkiem i dopiero spadł na ziemię. Źródło: koscierski.info/fot. Anna Lehmann.

Łukasz Kądziołka
Katowice pomogą wsi, która ucierpiała w sierpniowych nawałnicach. Straty są duże. Dach jednego z budynków zerwał się, przeleciał nad innym budynkiem i spadł na ziemię. Dzisiaj radni zadecydowali o przekazaniu pieniędzy na jego naprawę.

Nawałnica spustoszyła wieś i uszkodziła kilkadziesiąt budynków mieszkalnych. Drzewa i dachy latały w powietrzu. Trzebuń to niewielka kaszubska wieś położona w gminie Dziemiany w województwie pomorskim. W całej gminie to

Środowiskowy Dom Samopomocy w Trzebuniu po nawałnicy. Źródło: koscierski.info/fot. Anna Lehmann.

ta miejscowość została najbardziej dotknięta nawałnicą, która przeszła przez Polskę w nocy z 11 na 12 sierpnia. Wśród uszkodzonych budynków był Środowiskowy Dom Samopomocy. Dach obiektu został zerwany i wyrzucony w powietrze. Przeleciał nad innym budynkiem i dopiero za nim spadł na ziemię. Dom to miejsce, z którego korzysta społeczność wsi. Dlatego Katowice postanowiły pomóc.

Gmina wysłała zapotrzebowanie, że jest taki problem związany z remontem dachu, który uległ uszkodzeniu. Szukaliśmy konkretnej pomocy, dla konkretnej gminy i na konkretny cel – mówi prezydent Marcin Krupa.

Dzisiaj radni podjęli decyzję o przekazaniu 100 tys. zł na remont dachu. To tylko część kosztów remontu, który będzie musiał przejść Środowiskowy Dom Samopomocy w Trzebuniu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*