Reklama

Katowice podnoszą ceny wstępu na miejskie baseny. Stawki rosną o 25%

Zdjęcie archiwalne.

Grzegorz Żądło
Od 1 maja rosną ceny za korzystanie z miejskich basenów w Burowcu, Brynowie i Zadolu. Stawka dla mieszkańców Katowic idzie w górę o 2 zł, a dla pozostałych klientów o 5 zł za godzinę.

Obecnie za godzinę korzystania z miejskich basenów trzeba zapłacić 8 zł. Tyle kosztuje wstęp dla osób, które mają Katowicką Kartę Mieszkańca. Osoby spoza miasta oraz takie, które nie wyrobiły sobie KKM, płacą 20 zł/h. Nowe stawki, które wejdą w życie od 1 maja, będą wynosić odpowiednio 10 i 25 zł. Bilety ulgowe będą kosztować połowę, czyli 5 i 12,5 zł.

Jak mówi Tomasz Szpyrka, dyrektor miejskich basenów, na wzrost cen mają wpływ przede wszystkim wyższe ceny energii i ciepła. – Chcąc utrzymać usługi i komfort klientów na tym samym poziomie, czyli np. temperaturę wody i wnętrza basenów, musimy podnieść ceny – tłumaczy.

Na razie bez zmian pozostają ceny korzystania z saun czy mieszczących się w basenach obiektach sal gimnastycznych.


Tagi:

Komentarze

 1. Mieszkanka 29 kwietnia, 2023 at 6:33 am - Reply

  Basenów w Katowicach jest poprostu za mało. Zamiast budować kolejne biurowce, osiedla czy stadiony wybudowanoby dodatkowe baseny.

 2. P Śl 27 kwietnia, 2023 at 3:10 pm - Reply

  Te baseny mają tak oblężone, że stawiają takie chore ceny dla ludzi spoza Katowic czy polityka zwycięża? Bo z ciekawości sprawdziłem i w TG 1 godzina podobnie, ale przy 2 już lepiej, w Tychach już przy 1 lepiej, jeszcze są Nemo i Aquadrom.

  • Mieszkaniec 27 kwietnia, 2023 at 7:12 pm Reply

   Zainteresowanie jest bardzo duże i to właściwie przez cały tydzień i większą część dnia. Ceny śmiesznie niskie w porównaniu do prywatnych basenów, więc podwyżka nie dziwi.

  • Michał 27 kwietnia, 2023 at 6:42 pm Reply

   dużo jest zawsze ludzi, zawsze jak byłem to było naprawdę pełne obłożenie. Basen na Burowcu. A podobno na Brynowie jest jeszcze więcej ludzi.

Dodaj komentarz

*
*