Reklama

Katowice chcą zorganizować duże imprezy dla biegaczy i kolarzy

Bieg uliczny im. Wojciecha Korfantego 2017. Zdjęcie archiwalne.

Ł. K.
Oprócz imprez, które organizują firmy zewnętrze i związki sportowe, Katowice chcą mieć również swoje wydarzenia. Wiadomo już, że w tym roku odbędą się dwa. Jedna impreza będzie dla biegaczy, a druga dla kolarzy. Na razie urzędnicy planują i nie podają zbyt wielu szczegółów.

Podczas ostatniego posiedzenia komisji kultury, promocji i sportu radni omawiali m.in. planowane na ten rok imprezy sportowe. Oprócz tych, które odbywają się co roku, mają się pojawić dwie nowe propozycje. Będą to wydarzenia organizowane przez miasto przy współpracy z podmiotami prywatnymi. Wiadomo już wstępnie kiedy miałyby się odbyć. Pierwszy pomysł to organizacja półmaratonu biegowego. Imprezę zaplanowano wstępnie na czerwiec. Urzędnicy uważają, że to dobry termin, bo w regionie nie odbywają się wtedy żadne większe wydarzenia biegowe. Nadal nie ma decyzji odnośnie nazwy imprezy. Mógłby to być półmaraton katowicki lub Silesia półmaraton. Jednak szczegóły mają być znane dopiero za jakiś czas, najwcześniej pod koniec stycznia.

Drugi pomysł to maraton rowerowy. Tutaj znany jest przynajmniej partner. Wydarzenie dla kolarzy zostanie zorganizowane razem z Lang Team, czyli organizatorem Tour de Pologne. Zaproszenie do organizacji takiego partnera ma, zdaniem urzędników, zapewnić profesjonalną obsługę wydarzenia. – W tej chwili jesteśmy w trakcie ustalania daty, przebiegu i trasy – mówi Ewelina Kajzerek, pełnomocnik prezydenta ds. organizacji imprez strategicznych. Wstępnie miasto chce, aby maraton odbył się 15 września.


Tagi:

Komentarze

  1. mauser 17 stycznia, 2018 at 9:55 am - Reply

    I pozamykać na ten czas kilka ulic? jak muszą niech biegają gdzieś w parku a nie paraliżować miast.

Dodaj komentarz

*
*