Reklama

Kandydat na prezydenta Katowic został dyrektorem Muzeum Ziemi Kozielskiej

Grzegorz Żądło
Jarosław Makowski, który w ostatnich wyborach samorządowych kandydował na prezydenta Katowic, został dyrektorem Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Wygrał konkurs. Prezydentem tego miasta jest Sabina Nowosielska, która kandydowała z poparciem Platformy Obywatelskiej. Z kolei Makowski to szef PO w Katowicach.

Po tym jak władzę w województwie śląskim przejęło Prawo i Sprawiedliwość stało się jasne, że prędzej czy później Jarosław Makowski straci pracę w instytucji Silesia Film. Wprawdzie na jego zwolnienie musiałaby się zgodzić Rada Miasta Katowice, ale nie stanowiłoby to większego problemu. W SF Makowskiego umieścił poprzedni marszałek Wojciech Saługa. W prywatnych rozmowach Makowski miał stwierdzić, że “dla pisowskiej władzy pracował nie będzie“.

Teraz będzie pracował dla “swojej” władzy. W ostatnich wyborach prezydentem Kędzierzyna-Koźla została Sabina Nowosielska, która startowała z poparciem Koalicji Obywatelskiej. W radzie miasta pani prezydent i KO mają 14 mandatów i rządzą samodzielnie.

Jak donosi portal kk24.pl, Jarosław Makowski pojawiał się ostatnio w Kędzierzynie-Koźlu i uczestniczył w wydarzeniach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Pracę na stanowisku dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej katowicki radny ma rozpocząć 1 lutego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*