Reklama

Jutro Wigilia dla samotnych. Potrzebni są wolontariusze do rozwożenia paczek

Redakcja
Po raz drugi z rzędu Wigilia dla samotnych w Katowicach odbędzie się w formie mobilnej. Z powodu epidemii koronawirusa, nie jest możliwe zorganizowanie wieczerzy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W zamian wolontariusze będą rozwozić wigilijne paczki i upominki prosto do domu potrzebujących. Cały czas potrzebni są jednak kierowcy, którzy pomogą w akcji.

Na terenie metropolii do rozwiezienia będzie około 3600-4000 paczek z wigilijnymi potrawami. Żeby do wszystkich, którzy się głosili, mogły dotrzeć na czas, potrzeba wielu kierowców i samochodów. Wolontariusze odwiedzą potrzebujących m.in. w Katowicach, Gliwicach, Mysłowicach, Sosnowcu, Siemianowicach Śląskich, Świętochłowicach, Bytomiu, Będzinie i Chorzowie.

Rozwożenie paczek rozpocznie się o godz. 8 i potrwa tyle, ile to będzie konieczne. Chętni mogą zadeklarować dowolną ilość czasu, którą chcą poświęcić na bycie “kurierem”. Każdy będzie miał do odwiedzenia co najmniej kilka adresów.

Jeśli ktoś jest kierowcą, ale akurat nie dysponuje samochodem, Fundacja Wolne Miejsce pomoże zorganizować auto od jednego ze sponsorów.

Chętni do pomocy w Wigilię mogą się zgłaszać pod numerem telefonu 509 455 555.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*