Reklama

Jeszcze tylko do poniedziałku można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego i Zielonego Budżetu

W poniedziałek 8 kwietnia kończy się nabór wniosków do V edycji Zielonego Budżetu i XI edycji Budżetu Obywatelskiego. Swoje pomysły można zgłaszać w urzędzie miasta osobiście lub przez internet.

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego można złożyć elektronicznie za pomocą formularza online (dostępny na stronie bo.katowice.eu), poprzez ePUAP lub e-mail ([email protected]) oraz papierowo. Taki wniosek należy osobiście lub przez pełnomocnika dostarczyć do punktu konsultacyjnego BO mieszczącego się w budynku Urzędu Miasta (Rynek 13), w pokoju 205.

8 kwietnia punkt konsultacyjny BO będzie działał w godzinach od 7.30 do 19.00.

W przypadku Zielonego Budżetu wystarczy wypełnić krótki formularz, który znajduje się TUTAJ.

Obligatoryjnym załącznikiem do każdego wniosku do Budżetu Obywatelskiego jest lista poparcia. W przypadku zadań ogólnomiejskich to 50 podpisów mieszkańców Katowic. Natomiast w przypadku zadań lokalnych liczba niezbędnych podpisów osób popierających pomysł jest uzależniona od liczby mieszkańców dzielnicy, której dotyczy wniosek. Przykładowo w Zarzeczu wystarczy 1 podpis, w Śródmieściu 23, a w Ligocie 27.

Złożone wnioski zostaną zweryfikowane pod kątem formalnym do 30 kwietnia. Potem rozpocznie się weryfikacja merytoryczna, która potrwa do 19 sierpnia.


Tagi:

Komentarze

  1. klm 7 kwietnia, 2024 at 7:33 am - Reply

    Poparcie 50 osób? To więcej niż w dwumilionowej Warszawie 🙂 Taki to obywatelski budżet.

Dodaj komentarz

*
*