Reklama

Jest akt oskarżenia dla byłego prezesa Parku Śląskiego. Miał wziąć 100 tys. zł łapówki

Redakcja
Były prezes Parku Śląskiego oskarżony o korupcję. Zakończyło się śledztwo katowickiej prokuratury w sprawie przyjęcia łapówki przez Krzysztofa O., który nie przyznaje się do winy i nadal przebywa w areszcie.

Dalszy ciąg sprawy korupcji w Parku Śląskim. Były prezes Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. został zatrzymany 2 miesiące temu przez policję. W połowie października Krzysztof O. usłyszał zarzut przyjęcia łapówki na kwotę 100 tys. zł. Teraz Prokuratura Okręgowa w Katowicach zakończyła śledztwo. Do sądu trafiły dwa akty oskarżenia przeciwko Krzysztofowi O. i Markowi P., byłemu menadżerowi w Parku Śląskim. Obydwaj odpowiedzą przed sądem za przyjęcie korzyści majątkowej na taką samą kwotę w związku z pełnionymi funkcjami publicznymi. Ponadto Krzysztof O. został oskarżony o posiadanie amunicji bez zezwolenia.

Jak przekonuje prokuratura, do przyjęcia łapówki doszło 31 maja tego roku. Jak wynika z ustaleń śledztwa pieniądze zostały wręczone przez osobę fizyczną w zamian za doprowadzenie do zawarcia umowy dzierżawy terenu pod pawilon handlowy na terenie Parku Śląskiego.

Menadżer, Marek P., przyznał się do winy. Dlatego prokurator zadecydował o wolnościowych środkach zapobiegawczych. Krzysztof O. nie przyznał się do przyjęcia łapówki i przebywa w areszcie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*