Reklama

Jeśli coś nie przejdzie podczas kontroli na lotnisku, to można to nadać w Paczkomacie

Redakcja
Pasażerowie mogą korzystać z nowej usługi w Katowice Airport. Jeśli w bagażu znajdą się rzeczy, które nie przejdą kontroli, to nie trzeba będzie ich wyrzucać. Paczkomat pozwoli to nadać.

Na pierwszym piętrze terminalu pasażerskiego B lotniska w Pyrzowicach stanął Paczkomat. Od poniedziałku, 15 stycznia, pasażerowie podróżujący z Katowice Airport do krajów strefy Schengen mogą skorzystać z nowej usługi. Urządzenie firmy Inpost zostało zlokalizowane przed wejściem do obszaru kontroli bezpieczeństwa. To umożliwia nadanie przedmiotów, które zostały odrzucone w trakcie kontroli bezpieczeństwa. W kabinie samolotu nie wszystko można przewozić. Niektórzy do bagażu podręcznego pakują rzeczy, które powinny znaleźć się w bagażu rejestrowanym. Są to na przykład płyny lub żele w pojemnikach powyżej maksymalnej pojemności 100 ml. Jeśli ktoś miałby stracić drogie perfumy, to być może uzna, że lepiej nadać je w Paczkomacie.Kat

Do tej pory znalezienie w trakcie kontroli zabronionych przedmiotów skutkowało ich wyrzuceniem. Teraz nie będą one musiały lądować w koszu. Pasażer z zakwestionowanym przedmiotem będzie mógł cofnąć się do początku strefy kontroli bezpieczeństwa, gdzie zlokalizowany jest Paczkomat. Przy urządzeniu dostępne są bezpłatne kartony o różnych wymiarach oraz taśmy, co umożliwi szybkie zapakowanie przesyłki. Żeby ją nadać, należy skorzystać z aplikacji InPost Mobile. Paczkomat w Katowice Airport umożliwia wysyłkę krajową, zarówno do innego urządzenia InPost, lub pod wskazany adres pocztowy. W przyszłości, w przypadku zainteresowania nową usługą, zarówno InPost, jak i Katowice Airport, nie wykluczają możliwości wprowadzenia takiego samego rozwiązania przy kontroli bezpieczeństwa w terminalu pasażerskim A, z której korzystają podróżni odlatujący do krajów nie należących do strefy Schengen. Taka sama usługa została wprowadzona w zeszłym roku na Lotnisku Chopina w Warszawie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*