Reklama

Jesień w ogrodzie, czyli najlepsze sposoby na chłodne miesiące

Choć relaks w ogrodzie większości z nas kojarzy się wyłącznie z latem, to tak naprawdę również podczas chłodniejszych miesięcy możemy pozwolić sobie na tego rodzaju przyjemność. Jak zrobić to w najlepszym stylu i w jaki sposób pokonać jesienny spadek temperatur? Podpowiadamy.

Ogrzewanie ogrodu, czyli jak ocieplić jesienne chłody

Dlaczego jesienią wielu z nas rezygnuje ze spędzania czasu w przydomowym ogródku? Przede wszystkim dlatego, że podczas tej pory roku obawiamy się niskiej temperatury, chłodnego wiatru oraz nieprzyjemnej wilgoci. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na poradzenie sobie z tymi uciążliwymi niedogodnościami Jakie? Chodzi oczywiście o specjalne paleniska i biokominki, dzięki którym znów z radością zrelaksujemy się na świeżym powietrzu. Czym charakteryzują się takie urządzenia i dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie ogrodu?

Paleniska ogrodowe

Paleniska ogrodowe zazwyczaj występują w formie misy o dużej średnicy wspartej na mocnej podstawie lub na co najmniej trzech nogach. Tego rodzaju konstrukcje wykonuje się ze specjalnej stali, która sprawia, że stają się one wyjątkowo trwałe i odporne na działanie wysokiej temperatury. Paleniska są również niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i odpowiednio zadbane mogą posłużyć nam przez wiele lat. W jaki sposób najlepiej je wykorzystać?

Rozpalanie ogniska w stalowej misie to przede wszystkim wspaniały sposób na zwiększenie funkcjonalności naszego podwórka – decydując się na takie rozwiązanie, skutecznie ocieplamy panującą w nim atmosferę i sprawiamy, że chłodne wieczory przestają być dla nas przeszkodą. Oprócz tego warto pamiętać, że widok tańczących płomieni dodaje naszemu ogrodowi mnóstwo uroku oraz jest gwarantem naprawdę magicznego klimatu.

Biokominek

Biokominek to wyjątkowe palenisko, z którego możemy korzystać bez obaw o to, że przyczyniamy się do procesu zanieczyszczania środowiska. Jak to możliwe? Otóż paliwo stosowane do rozpalania eko-pieca nie emituje żadnego rodzaju zanieczyszczeń oraz nie generuje dymu. Jakie są inne zalety ekologicznego kominka?

Biokominki cieszą się niezwykłą popularnością zwłaszcza ze względu na swoje niewielkie rozmiary, które pozwalają na ustawianie ich w dowolnym miejscu w ogrodzie lub na tarasie. Dodatkowo tego typu paleniska świetnie sprawdzają się jako urządzenia grzewcze, dzięki którym jesienne popołudnia na świeżym powietrzu stają się wyjątkowo przyjemne.

Jesienny relaks w ogrodzie

Skoro poznaliśmy już najskuteczniejsze sposoby na ogrzewanie ogrodu, w końcu możemy zastanowić się, jak najlepiej spędzić jesień na przydomowym podwórku.

Sprawdź produkty ogrodowe na https://kratki.com/pl/ogrzewanie-ogrodu!

Porządki ogrodowe

Każdy miłośnik ogrodnictwa doskonale zdaje sobie sprawę, że jesień to czas ogrodowych porządków oraz zabezpieczania roślin przed rychłym nadejściem zimy. Jakie prace należy wykonać?

– Oczyszczanie trawnika z suchych liści;
– Koszenie trawy;
– Usuwanie chwastów i mchu;
– Aeracja trawnika;
– Przykrywanie korzeni korą;
– Nawożenie rabaty;
– Okrywanie delikatnych roślin włókniną;
– Obwiązywanie rozłożystych krzewów sznurkiem.

Spotkania w gronie rodzinnym

Słoneczne jesienne dni najlepiej wykorzystać na rodzinne grillowanie. Co zrobić, by nasze przyjęcie okazało się naprawdę udane? Po prostu ustawmy w ogrodzie duży stół, rozpalmy biokominek oraz grilla, wrzućmy na ruszt ulubione produkty i cieszmy się przyjemnym popołudniem w gronie najbliższych.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*