Reklama

Hulajnogi elektryczne w Katowicach są coraz popularniejsze. Użytkownicy porzucają je byle gdzie

Łukasz Kądziołka
Białe elektryczne hulajnogi można już spotkać na ulicach Katowic. Na razie jest ich niewiele, ale pojawi się więcej. Hulajnogi można wypożyczyć za pomocą aplikacji mobilnej.

Hulajnogi elektryczne na ulicach Katowic pojawiły się w maju. Na początku nie poruszało się nimi zbyt wiele osób, ale latem ciche i zasilane prądem pojazdy stały się dość popularne. W ciągu około dwóch miesięcy od uruchomienia wspólnej usługi firmy blinkee.city i ING Banku Śląskiego użytkownicy przejechali na nich 24 800 kilometrów. Korzystanie z elektrycznych hulajnóg jest proste. Wystarczy zarejestrować się w aplikacji mobilnej (w tym celu trzeba mieć ukończone 18 lat) i podpiąć kartę płatniczą. Samo wypożyczenie zajmuje bardzo mało czasu. Podobnie jest ze zwrotem.

Jednak tu powoli zaczyna pojawiać się problem znany z innych dużych miast w Polsce. Rosnąca popularność hulajnóg skutkuje porzucaniem ich byle gdzie i byle jak. Niektórzy kończą wypożyczenie i zostawiają je na przykład na środku wąskiego chodnika albo na przejściu dla pieszych. Hulajnoga zajmuje jeszcze więcej miejsca, gdy się przewróci, bo ktoś odłoży ją niedbale lub inna osoba potrąci sprzęt. Zgodnie z zapowiedziami w ostatnim czasie (dokładnie 7 sierpnia) liczba białych hulajnóg w Katowicach została zwiększona z 50 do 100 sztuk. Od tego czasu porzucone pojazdy można spotkać znacznie częściej. Te nie są zabierane z ulic w celu ładowania, bo baterie wymienia się na miejscu. Wtedy sprawdzany jest również stan techniczny sprzętu. Blinkee.city zapewnia, że stara się utrzymywać porządek na ulicach. “Nasza infolinia, pod którą można zgłosić źle zaparkowany lub porzucony sprzęt, czynna jest całą dobę. Do dyspozycji jest także kontakt mailowy lub za pomocą kanałów firmowych w social media. Na każde zgłoszenie nasi serwisanci niezwłocznie reagują i wyjeżdżają w teren, by odpowiednio zaparkować hulajnogę” – informuje firma. Ponadto hulajnogi wyposażone są w system GPS, więc blinkee.city samodzielnie monitoruje ich położenie. Tak samo jest ze skuterami elektrycznymi, które są dostarczane przez tego samego operatora. Kontakt do blinkee.city: (22) 290 25 25, [email protected].


Tagi:

Komentarze

  1. Janina 20 sierpnia, 2019 at 7:44 am - Reply

    Za robienie takiego chlewu trzeba karać mandatami to się nauczą porządku. Jeżeli ktoś bierze hulajnogę to jest chyba rejestrowany więc to nie problem namierzyć takiego osobnika.

  2. Jacek 19 sierpnia, 2019 at 9:41 pm - Reply

    Się zaczęło nam bogactwo wylewać, dobrobyt nas zniszczy,

  3. Anna 19 sierpnia, 2019 at 12:24 pm - Reply

    To my mamy tracić czas i pracować za darmo na rzecz tych firm zgłaszając ich syf? Na pewno. Jak zobaczę że leży na chodniku przed moim domem lub blokuje chodnik, to hulajnoga wyląduje w kontenerze na śmieci.

Dodaj komentarz

*
*