Reklama

Gdzie będą wypożyczalnie rowerów w Katowicach? Podpowiedz urzędnikom

Grzegorz Żądło
Do czwartku 7 kwietnia każdy mieszkaniec może wziąć udział w sondzie na temat miejsca lokalizacji stacji wypożyczania rowerów w Katowicach. Można wskazać 4 takie miejsca. Razem z 6 już wybranymi przez miasto stworzą sieć, która ma zostać uruchomiona na początku maja.

W tym roku zorganizowaniem i obsługą wypożyczalni zajmie się Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej. Stacje na pewno znajdą się na parkingu w strefie kultury, w Rynku przy Centrum Informacji Turystycznej i w Dolinie Trzech Stawów oraz trzy na os. Tysiąclecia (gdzie dokładnie, możesz przeczytać TUTAJ). Wybór czterech pozostałych lokalizacji zależy m.in. od mieszkańców. Na stronie urzędu miasta dostępna jest ankieta, a w niej 7 propozycji: Park Kościuszki, Nikiszowiec, ulica Mariacka (pomiędzy ul. Francuską a Placem im. ks. Emila Szramka), Plac Sejmu Śląskiego, Park Budnioka, os. Paderewskiego przy Bibliotece Śląskiej, Zawodzie w rejonie kompleksu sportowego “Słowian” oraz Plac Grunwaldzki.

Wskazania mieszkańców nie będą wiążące (formalnie nie są to konsultacje), ale mają być wzięte pod uwagę przy planowaniu sieci.

Sonda znajduje się tutaj.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*