Reklama

[WIDEO] Fontanna przy Rynku naprawiona

G. Ż.
Prawie 100 tys. zł kosztowała naprawa fontanny przy Rynku, która została zniszczona przez samochód firmy opróżniającej kosze na śmieci. Koszty pokrył ubezpieczyciel.

Na początku stycznia pracownicy firmy sprzątającej wjechali na wbudowaną w posadzkę fontannę. Ta zarwała się. Uszkodzenia były poważne. W związku z tym, że kierowca samochodu nie powinien znaleźć się w tym miejscu, koszty naprawy zostały opłacone z polisy sprawcy. Ubezpieczyciel wypłacił 108 tys. zł. Naprawa kosztowała nieco mniej, bo 95 tys. zł.

Obecnie wokół fontanny stoją niewielkie krzewy w betonowych doniczkach. Tak będzie przynajmniej do końca sezonu, mimo że urzędnicy rozważali inną formę zabezpieczenia. W grę wchodziły m.in. siedziska i kamienie, takie jak te przy sztucznej Rawie. – Zgodnie z wyceną, szlifowane kamienia kosztowałyby 150 tys. zł. Jeśli się okaże, że “przebieg” fontanny i jej położenie utrwalą się w pamięci mieszkańców, to być może zrezygnujemy z ich zakupu  – mówi Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*