Reklama

Dziś rodzinny piknik “Ekoodpowiedzialnie” na Muchowcu

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
W sobotę w godz. 11-17 na dużej łące za lotniskiem Muchowiec odbędzie się Leśny Piknik Rodzinny „Ekoodpowiedzialnie”. W programie przewidziano liczne atrakcje, warsztaty edukacyjne oraz spotkania z ekspertami, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat ekologii i ochrony przyrody.

W trakcie pikniku odbędą się warsztaty tworzenia origami, kamiennych obrazków oraz mozaiki z kolorowego szkła. Na środku łąki stanie namiot cyrkowy z zabawami i ćwiczeniami ruchowymi dla najmłodszych, a dla dorosłych przygotowano strefę jogi. Katowickie Wodociągi przedstawią kamerę Rush do inspekcji kanalizacji oraz minikoparkę. Uczestnicy pikniku będą mieli okazję wypróbować swoje umiejętności jako operatorzy zarówno kamery, jak i koparki. Laboratorium Centralne Katowickich Wodociągów przeprowadzi pokazy: badania zapachu wody, wykrywania bakterii grupy coli metodą Colilert oraz metody kontroli czystości powierzchni. Katowickie Wodociągi zapewnią również dostęp do wody prosto z sieci, którą będzie można pić samą lub z sokiem. Dla ochłody zostanie ustawiona kurtyna wodna. Dla najmłodszych będą quizy i zagadki związane z tematyką wody, ścieków i ochrony środowiska.

Na stoisku Katowickich Inwestycji S.A. będzie można wziąć udział w konkursie na nazwę dla nowo wybudowanego zbiornika retencyjnego. Będą też rebusy.

Pracownicy Straży Miejskiej udzielą informacji na temat ochrony środowiska, a Zespół ds. Ochrony Środowiska Straży Miejskiej zaprezentuje swoją pracę, radiowóz oraz sprzęt do pomiaru wilgotności drewna. Na dzieci będą też czekały ekologiczne gry i zabawy. Na stoisku Zakładu Zieleni Miejskiej będzie można poznać informacje na temat pielęgnacji miejskiej zieleni oraz zobaczyć sprzęt używany do prac pielęgnacyjnych.

Przedstawiciele Lasów Państwowych opowiedzą o pracy leśników i problemach związanych z zaśmiecaniem lasów, a także o tym, po co pozyskiwane jest drewno i do czego jest używane. Podzielą się też wiedzą na temat drzew, roślin i grzybów, które spotykamy w lasach i przybliżą świat leśnych zwierząt, n.in. chronionych gatunków żubra i głuszca. Na stoisku Nadleśnictwa Katowice można będzie otrzymać sadzonkę drzewa w zamian za przyniesiony drobny zużyty elektrosprzęt. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. oraz firmy Biosystem S.A. poszerzą wiedzę na temat segregacji odpadów. Za oddany drobny sprzęt elektryczny lub elektroniczny również będzie można otrzymać bon na sadzonkę drzewa oraz woreczek Kompovitu. Będzie można także wziąć udział m.in. w ekozgadywankach, rzucie kulą do celu czy wspólnym malowaniu kartonowej śmieciarki.

Na stanowisku Centrum Edukacji Ekologicznej dowiemy się o roli pszczół w ekosystemie oraz będzie można obserwować mikroskopowe wylinki owadów. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. E. Abramowskiego nr 3 w Katowicach zaoferuje możliwość zrobienia zdjęć w fotobudce.

Odwiedzając stoiska partnerów i aktywnie uczestnicząc w atrakcjach, można liczyć na dodatkowy bonus od organizatora. Wystarczy pobrać specjalną kartę do zbierania pieczątek na stanowisku Miasta Katowice. Po wykonaniu zadań i zebraniu pieczątek, będzie można odebrać nagrodę.


Tagi:

Komentarze

  1. mieszakaniec 8 czerwca, 2024 at 2:46 pm - Reply

    ekologia ….. czyli betonowanie miasta . wycinanie dzrzew przez deweloperów .
    tak wylada ekologia w wykonaniu Krupy i całej ferajny z ratusza !

    • herman 8 czerwca, 2024 at 5:11 pm Reply

      Jeszcze ci ekologia bokiem wyjdzie.

Dodaj komentarz

*
*