Reklama

Dzień Flagi i Święto 3 Maja w Katowicach

Redakcja
Dzień Flagi i Święto 3 Maja w Katowicach to dwa dni atrakcji. Będą biegi w Dolinie Trzech Stawów i tradycyjne obchody wraz z mszą świętą. Na koniec ulicami miasta przejdzie defilada służb mundurowych, a w ścianę urzędu zostanie wmurowana kapsuła czasu.

Majówka to nie tylko okazja do odpoczynku, ale również do wzięcia udziału w dwóch ważnych świętach. W Dzień Flagi, 2 maja o godz. 9.30, na pl. Bolesława Chrobrego odbędzie się uroczystość podniesienia flagi państwowej na maszt, której będzie towarzyszył występ orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji. Tego samego dnia, po południu, w Dolinie Trzech Stawów ok. 1200 osób zamelduje się na starcie “Biegu z Flagą”. O godz. 17.00 zawodnicy w biało-czerwonych barwach pokonają 5-kilometrową trasę. Równolegle odbędzie się marsz nordic walking i atrakcje dla najmłodszych. Więcej o imprezie TUTAJ.

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja będzie bardziej odświętnie. To również okazja do obchodów 98. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego. Najpierw, przed Pomnikiem Powstańców Śląskich złożone zostaną kwiaty, a następnie, o godz. 10.30 w Archikatedrze Chrystusa Króla odprawiona zostanie msza w intencji ojczyzny. Po jej zakończeniu pochód uda się w kierunku pl. Sejmu Śląskiego. Tam złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem Wojciecha Korfantego. Oficjalną część zakończy defilada służb mundurowych i koncert Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk”. Następnie zainaugurowane zostaną 90. urodziny gmachu województwa i sejmu śląskiego. Zainaugurowane w wyjątkowy sposób, bo poprzez wmurowanie w fasadę urzędu kapsuły czasu, która ma zostać otwarta za kolejnych 90 lat. O tym, co znajdzie się w kapsule przekonają się na miejscu uczestnicy wydarzenia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*