Reklama

Dzień dobry Katowice. Wraca sprawa słynnej strefy wypoczynku pod wiaduktem

Redakcja
Jest poniedziałek, 6 listopada. To będzie raczej słoneczny i ciepły, jak na tę porę roku, dzień. Już z samego rana termometry pokażą 10 stopni Celsjusza, a potem temperatura jeszcze wzrośnie do 13 stopni. Nie będzie padać. Wiatr nie będzie wiał już z taką prędkością jak w ostatnich dniach, ale w porywach może osiągnąć 25 km/h. Jakość powietrza ma być umiarkowana.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 11 na cmentarzu przy ul. Meteorologów odbędzie się uroczystość oznaczenia grobu powstańca śląskiego śp. Stanisława Mastalerza znakiem pamięci „Tobie Polsko”. Wezmą w niej udział m.in. przedstawiciele IPN w Katowicach oraz Zespołu Szkół nr 7 im. Stanisława Mastalerza w Katowicach.

O godz. 13 rozpocznie się posiedzenie komisji górniczej rady miasta (sala 4/5, ul. Młyńska 4).

Dzisiaj w portalu Katowice24info:

Jak ustaliliśmy, to nie wykonawca przebudowy z  własnej inicjatywy stworzył wyśmiewaną w całej Polsce strefę wypoczynku pod wiaduktem w Zawodziu.

W weekend pisaliśmy m.in, o tym, że:

MZUiM zlikwidował przejście dla pieszych na ulicy, na której motocyklista śmiertelnie potrącił 10-letnią dziewczynkę. Więcej TUTAJ.

Miasto chciało wyciąć drzewa i zrobić parking, ale zaprotestowali mieszkańcy. W efekcie drzewa ocalały, a zieleni jest więcej. Szczegóły TUTAJ.

Postępują prace na budowie Fali w Parku Śląskim. Więcej TUTAJ.

Miłego dnia. Redakcja.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*