Reklama

Dzień dobry Katowice. Sprawdziliśmy gdzie są samochody, które stały w centrum miasta

Redakcja
Jest czwartek, 7 grudnia. Według IMGW, dzisiaj poranek będzie mroźny. Termometry pokażą -5°C, a później temperatura ma wzrosnąć do -1°C. Do południa powinno być słonecznie. W kolejnych godzinach pojawią się chmury. Jednak nie są zapowiadane opady.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 13.00 rozpocznie się posiedzenie komisji transportu rady miasta. Więcej TUTAJ.

O godz. 20.00 w Piątym Domu seans z cyklu Krypta Absurdu. Pokaz filmu To Die Is Hard. Więcej TUTAJ.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

Kierowcy szukają nowych miejsc do parkowania. Samochody zostawiają na granicy strefy parkingowej. Byliśmy w kilku takich miejscach.
Tekst ukazał się TUTAJ.

Wczoraj pisaliśmy m.in. o tym, że:

Nowe radiowozy w nowym malowaniu. Tym razem policja wybrała japońską markę. Więcej TUTAJ.

Miłego dnia. Redakcja


Tagi:

Komentarze

 1. Zenobiusz 9 grudnia, 2023 at 10:04 am - Reply

  Tylko hiszpańskie wyspy, tam są bezpłatne parkingi.

 2. Jaszcząp z NBP 7 grudnia, 2023 at 7:21 pm - Reply

  Pracującym w centrum Katowic można tylko współczuć, młodzież na nauki i tak w większości jeździ komunikacją miejską, a reszta po co ma właściwie tam przyjeżdżać? Na skutek błyskotliwych decyzji magistratu przez ostatnie 10 lat byłem w centrum dosłownie kilka razy, i to przeważnie wtedy, gdy załatwiałem sprawy w urzędach. Do tych wszystkich centrów handlowych, co są na obrzeżach Katowic, mogliby dokleić zamiejscowe wydziały urzędów i temat byłby całkowicie zaorany. Za kilkadziesiąt lat, Katowice będą podręcznikowym przykładem tego, jak zła polityka planistyczna i beznadziejne decyzję urzędników przyczyniły się do wymarcia centrum. A wtedy zrobi się rewitalizację pod hasłem: Katowice – miasto tętniące życiem. A może też o chodzi o to by wymarło, bo wpłynie to na ceny nieruchomości? Wszak wiadomo, że deweloperskie tradycje katowickich urzędników mają bardzo długie korzenie.

  • kukura 9 grudnia, 2023 at 12:30 pm Reply

   Skoro nikt nie musi jeździć do centrum to skąd ten lament o kilka miejsc parkingowych?

   Centrum dawno wymarło, m.in. dzięki przerobieniu połowy kamienic na biura dla takich właśnie co tylko parkować chcą od 8 do 16.

 3. Nikt 7 grudnia, 2023 at 1:25 pm - Reply

  Ludzie co za zdzierstwo, żeby mieszkać w jakimś mieście i być tak zdzieranym za głupi postój, budżet państwa nie wystarczy, oto sposób! Ojczyzna nam to robi ! Nie będę miał powodu, aby jej bronić ,chyba że za opłatą jak za parkowanie , jak za autostrady, abonament RTV, kosmiczne opłaty za prąd , wode i mieszkanie, którego nie mogę mieć we własnej ojczyźnie tylko wynajmować muszę za kosmiczne opłaty, bo państwo nie buduje bloków, tylko zdzierczy deweloperzy, fige z makiem otrzymałem od państwa a na deser gdzie się nie obejrzysz parkomat stoi i fige z makiem dam ojczyźnie.

 4. Erwin 7 grudnia, 2023 at 12:11 pm - Reply

  czyli wygląda na to, że stawki są dobre skoro trochę osób staje, ale nie zapychają się całkiem. wreszcie można będzie normalnie pojechać zaparkować i zapłacić. fajnie gdyby dało się kartę podpiąć do aplikacji, by nawet nie musieć myśleć o tym, by zapłacić. tylko to by wymagało intensywnego sprawdzania. najlepiej byłoby zrobić kamery na wjeździe do strefy i od tego naliczać opłatę

  • Grzegorz 7 grudnia, 2023 at 10:45 pm Reply

   Kamery to dostaniesz do dwóch lat, kiedy to Katowice wypełnią swoją powinność w temacie miasta ze strefą czystego transportu, do której się już zobligowały. W efekcie będzie więcej pustych parkingów, ponieważ ludzi nie będzie stać na to, żeby wjeżdżać do takiej strefy swoimi >15 letnimi autami.

Dodaj komentarz

*
*