Reklama

Dzień dobry Katowice. Awantura o służbowy samochód dla prezydenta

Grzegorz Żądło
Jest piątek, 29 marca. Prognozy pogody mówią, to będzie chłodny dzień. Rano termometry pokażą 2-3 stopnie Celsjusza, a wczesnym popołudniem temperatura może wzrosnąć do 12 stopni. Nie powinno padać, ale przez cały dzień niebo będzie zachmurzone.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 17:30 w MDK Bogucice-Zawodzie (ul. Markiefki 44) rozpocznie się wernisaż prac Jana, Rafała i Grzegorza Brzeziny połączony z koncertem piosenki poetyckiej. Wstęp wolny.

O godz. 17:30 w filii nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Rybnicka 11) rozpocznie się spotkanie pt. Urban fantasy – czyli co czai się na elewacjach kamienic. Będzie to pokaz zdjęć i prelekcja Katarzyny Pudlik ze Śląskiego Klubu Fantastyki.

O godz. 18 w Teatrze Młodym (ul. Chopina 8) rozpocznie się wernisaż fotografii Mateusza Piechuty, pt. Miasto, które mi pokazuje. Będzie można zobaczyć zdjęcia Katowic. Wstęp wolny.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

Będzie zmiana najważniejszego dokumentu planistycznego Katowic. Po burzliwej dyskusji radni zgodzili się na rozpoczęcie prac nad zmiana studium zagospodarowań i kierunków rozwoju miasta.

Podczas wczorajszej sesji radni opozycji dopytywali o plany zakupu dwóch samochodów dla urzędu miasta. Dyskusja przybrała groteskową formę.

Wczoraj pisaliśmy m.in. o tym, że:

Podczas kolejnej rozprawy w procesie Dariusza N., oskarżonego o zamordowanie Dominika Koszowskiego, po raz pierwszy zostało pokazane nagranie z bójki, w czasie której 19-latek został dźgnięty nożem. Więcej TUTAJ.

Szykują się zmiany w zasadach stawiania ogródków gastronomicznych. Zmienią się też ceny. Szczegóły TUTAJ.

Miłego dnia. Redakcja.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*