Reklama

Dwa pociągi zepsuły się w tym samym miejscu w Katowicach. Są duże utrudnienia

Redakcja
Duże utrudnienia dla pasażerów na kolei. W krótkim odstępie czasu doszło do awarii dwóch pociągów należących do dwóch przewoźników. Są opóźnienia, a niektóre kursy odwołano.

Problemy zaczęły się od usterki składu Polregio w relacji Kozłów-Katowice, który utknął pomiędzy Sosnowcem a Katowicami. Około godz. 7.30 jeden z torów został zablokowany z powodu awarii pociągu. Pociągi musiały objeżdżać unieruchomiony skład. Dlatego występowały coraz większe utrudnienia w ruchu. Jeden z pociągów Kolei Śląskich relacji Częstochowa – Gliwice został skierowany drogą okrężną przez Mysłowice. Pozostałe były opóźnione o 10-20 minut. Niektóre pociągi trzeba było odwołać. Na przykład pociąg nr 40412 relacji Tychy Lodowisko (7.50) – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice (8.58) nie mógł kontynuować trasy od Katowic. Na odcinku od Katowic nie zrealizowano także połączeń Gliwice (7.32) – Częstochowa (9.36) i  Częstochowa (9.54) – Gliwice (12.07).
Po około 1,5 h sytuacja się powtórzyła. W tym samym miejscu, gdzie wcześniej stanął skład Polregio, awarii uległa lokomotywa Intercity prowadząca pociąg relacji Warszawa – Praga. Skład zablokował sąsiedni tor, więc ruch trzeba było wstrzymać. Jak informuje przewoźnik, na miejsce skierowano inną lokomotywę, która ma zastąpić zepsutą. Po podmienieniu lokomotywy pociąg będzie kontynuował trasę w kierunku Czech. W dalszym ciągu występują duże utrudnienia. Do tej pory nie udało nam się skontaktować ze spółką Polregio, więc nie wiadomo, jak długo potrwają te utrudnienia związane z usterką pierwszego pociągu.

Koleje Śląskie zapowiedziały już odwołanie kolejnych pociągów:  nr 40428 relacji Tychy Lodowisko (11.47) – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice (12.58) oraz nr 40543 relacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice (14.15) – Tychy Lodowisko (15.20). Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów Kolei Śląskich i Intercity.

AKTUALIZACJA, godz. 11.00

Skład Polregio został ściągnięty. O godz. 10.30 udało się odblokować jeden tor, którym już kursują ponownie pociągi. PKP Intercity w najbliższym czasie ma usunąć lokomotywę, która uległa awarii i zwolnić drugi tor.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*