Reklama

Duże zmiany kadrowe w Polskiej Grupie Górniczej. Prezes, na razie, zachował stanowisko

Redakcja
Całkowicie nowa rada nadzorcza i wymienione 2/5 zarządu. Polska Grupa Górnicza to kolejna wielka państwowa spółka, w której zaszły duże zmiany kadrowe.

Po zmianie władzy w Polsce zmieniają się władze poszczególnych spółek. Teraz przyszedł czas na największą firmę z branży górniczej w Europie. Najpierw, 15 lutego, Minister Aktywów Państwowych odwołał całą radę nadzorczą i powołał do niej prof. Celinę Olszak (rektor Uniwersytetu Ekonomicznego), prof. Tomasza Pietrzykowskiego (były wojewoda śląski) i Tomasza Łukasika (radca prawny, Łukasik i Kropka Kancelaria Prawna sp. j.).

Dzień później, na pierwszym posiedzeniu, nowa rada nadzorcza przeprowadziła zmiany w zarządzie spółki. Z jego składu zostali odwołani Jerzy Janczewski, wiceprezes ds. pracowniczych i Adam Gorszanow, wiceprezes ds. sprzedaży. Oznacza to, że na razie swoje stanowiska zachowali prezes PGG Tomasz Rogala, wiceprezes ds. produkcji Rajmund Host oraz wiceprezes ds. finansowych Andrzej Paniczek.

Jednocześnie rada nadzorcza PGG podjęła uchwały o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych na ww. stanowiska, a także na stanowisko prezesa zarządu PGG.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*