Reklama

Duże utrudnienia po ulewie. Zalany wiadukt przy sklepie Ikea i droga w Sosnowcu [WIDEO]

Redakcja
Utrudnienia na drogach. Po burzy i ulewie zalany jest wiadukt obok sklepu Ikea. Największe utrudnienia występują pomiędzy Katowicami i Sosnowcem.

Utrudnienia na drogach po burzy i ulewach. Przez kilkadziesiąt minut w Katowicach i sąsiednich miastach słychać było grzmoty. Burzy towarzyszyły silne opady deszczu. Po ulewach woda pojawiła się w miejscach, w których zwykle dochodzi do zalania. Duża kałuża pojawiła się przy sklepie Ikea, pod drogą S86. Żeby ją ominąć, kierowcy wjeżdżają na chodnik. Ruch odbywa się powoli zarówno w stronę Sosnowca, jak i centrum Katowic. Strażacy zajmują się na razie przede wszystkim sprzątaniem powalonych drzew i leżących na drodze gałęzi. Niemal jednocześnie interwencje podejmowali na ul. Strzelców Bytomskich w Dąbrówce Małej, na al. Korfantego i ul. Wilczewskiego.

Kierowcy jadący w kierunku Sosnowca i dalej, do Dąbrowy Górniczej i Będzina, muszą mocno zwolnić.  Na wysokości salonu Mercedesa w obu kierunkach woda stoi na jezdni i policjanci musieli zablokować częściowo ruch. Cała trasa S86 mocno się korkuje, a utrudnienia odczują również kierowcy na drodze krajowej nr 86. Na wszystkich zjazdach za os. Gwiazdy również jest ciasno. Sytuację pogarsza też piątkowy szczyt komunikacyjny na drogach.


Tagi:

Komentarze

 1. AA 9 lipca, 2021 at 6:38 pm - Reply

  Czy ja dobrze widzę?
  Kierowcy aut wjeżdżają i jadą po CHODNIKU?
  Zgodnie z art. 26 ust. 3 pkt 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym: Kierującemu pojazdem zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych
  „Jazda wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych pojazdem silnikowym” może skończyć się mandatem w wysokości 250 zł. Do tego należy dołożyć 5 punktów karnych.

  • P Śl 10 lipca, 2021 at 12:40 pm Reply

   Castoramę można tyłem objechać, ale Janusze się nie znają, po co objeżdżać jak można wjechać na chodnik.

   • Grzegorz Żądło 10 lipca, 2021 at 12:42 pm Reply

    Akurat nie można było, bo skrzyżowanie na tyłach Castorammy jest w remoncie.

Dodaj komentarz

*
*