Reklama

Droga przez las do autostrady A4. Mieszkańcy chcą zablokować pomysł urzędników

Redakcja
Jedni nie chcą nowej drogi w Panewnikach, a drudzy są zadowoleni. Część mieszkańców mobilizuje się do składania uwag, żeby zablokować pomysł poprowadzenia przez Las Panewnicki nowego połączenia z autostradą A4.

Nowa szeroka droga przez las budzi obawy mieszkańców Panewnik. Na początku listopada odbyła się dyskusja publiczna nad projektem planu zagospodarowania części Panewnik. To jeden z trzech projektów, które miasto przygotuje dla tej dzielnicy. Obejmuje on obszar zachodniej części ul. Panewnickiej oraz ulic Owsianej, Koszykowej, Łąkowej, Kuźnickiej, Śmiłowickiej i Śląskiej. Najważniejsze zmiany, które spotykają się z dużym sprzeciwem części mieszkańców, dotyczą dwóch dróg. Plan w kształcie przedstawionym przez projektanta dopuszcza możliwość poszerzenia ul. Owsianej i budowę zupełnie nowej drogi. Ma ona stanowić południowo-zachodnią obwodnicę Katowic. Połączenie ulic Owsianej i Gościnnej poprowadzone przez terenu zielone to realizacja założeń studium sprzed 10 lat. Dzięki temu powstałby dodatkowy dojazd pomiędzy węzłem autostradowym w Chorzowie Batorym i ul. Kościuszki. Droga (pas drogowy) miałaby mieć 35-38 metrów szerokości. Druga kontrowersja dotyczy samej ul. Owsianej. Droga mogłaby zostać poszerzona na prawie całej długości do szerokości nawet 45 metrów.

Plan został wyłożony do publicznego wglądu 19 października i można się z nim zapoznać do jutra. Później, przez najbliższe dwa tygodnie, będzie czas na składanie uwag. Część mieszkańców mobilizuje się, żeby w ten sposób zablokować zapisy dotyczące nowej drogi. Choć projektant, Maciej Wyszyński z firmy Biuro Rozwoju Miasta „Katowice”, mówi, że pomysł ma też swoich zwolenników: – Mamy głosy mieszkańców z obu stron. Z jednej strony mieszkańcom ulicy Bałtyckiej nie podoba się to rozwiązanie. Natomiast mamy głosy z drugiej strony, mieszkańców ul. Owsianej, którzy są zadowoleni z tego rozwiązania i cieszą się, że miasto myśli o odciążeniu ul. Owsianej.

Zmiany w Panewnikach mają mieć kluczowe znaczenie w kontekście trwających konsultacji społecznych w sprawie przedłużenia ul. Bocheńskiego w kierunku południowym. – Aby ten układ był spięty ze sobą i stanowił kompleksowe rozwiązanie – mówi projektant.

Uwagi do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części Panewnik można składać do 3 grudnia. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. Daniel 17 listopada, 2023 at 3:19 pm - Reply

  Mieszkańcy chcą tej drogi! Tych, którzy stoją codziennie w korkach na Kościuszki, Ligockiej, Załęskiej czy Owsianej czy jest znacznie więcej niż tych którzy chodzą z psem na spacer tam do lasu. Zróbcie referendum to się przekonacie.

  • kukura 17 listopada, 2023 at 4:04 pm Reply

   Proponuję stanąć w odległości 10 metrów od betonowej ściany. Rozpocząć rozbieg i wraz z nabieraniem prędkości pochylać głowę do przodu, tak aby w momencie zetknięcia że ścianą głową uderzyła pierwsza.
   Powtarzać do skutku.

 2. mieszkaniec 17 listopada, 2023 at 1:12 pm - Reply

  mieszkańcy nie chcą drogi ! drogę chcebudować krupa i jego banda PRZYMUŁÓW z ratusza

 3. Się 18 listopada, 2021 at 3:32 pm - Reply

  Proponuję zacząć zbierać podpisy pod referendum odwalania tego dewelopera Krupy !!!!

  • Woj 19 listopada, 2021 at 7:48 pm Reply

   w tym przypadku chodzi przecież o drogę a nie deweloperkę. To o co ci chodzi ?

Dodaj komentarz

*
*