Reklama

Doniczka jak miniatura Śląska

Grzegorz Żądło
Do tej pory były jedynie prototypy. Niedługo ruszy produkcja seryjna, choć licząca tylko 50 sztuk. Właśnie tyle doniczek ze śląskimi motywami chce wypuścić na rynek katowicka pracownia bro.Kat.

Trzy lata temu bro.Kat wziął udział w konkursie „Dobry Produkt dla Śląska” organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych. Projektantki z Katowic wygrały w kategorii produktu ekskluzywnego, który mógłby być wykorzystywany do promocji województwa śląskiego. Zaproponowały wykonaną z blachy doniczkę (a właściwie osłonę na doniczkę), w której laserowo zostały wycięte elementy śląskiego krajobrazu. Jest więc Spodek, kukurydze oraz gwiazdy, zamek w Cieszynie, żyrafa z Parku Śląskiego, kopalniany szyb i hałda, komin elektrowni, kielichy katowickiego dworca i Superjednostka.

Przez kilka lat wykonane prototypy leżały na półce, teraz pojawiła się szansa, że wejdą do produkcji. – Szukałyśmy firmy, która byłaby w stanie dobrze wykonać zaprojektowaną przez nas doniczkę. A do tego zrobiłaby to w rozsądnej cenie – mówią Bogna Polańska i Roma Skuza z bro.Katu. Panie firmę znalazły i właśnie trwa przygotowanie do produkcji. – To nie jest wcale prosta sprawa. Trzeba laserowo wyciąć bardzo konkretne kształty. Do tego doniczka musi być szczelna – tłumaczą projektantki. To wszystko sprawia, że doniczka, zgodnie zresztą z konkursową kategorią, będzie raczej produktem ekskluzywnym. Ma kosztować około 90 zł. – Zdajemy sobie sprawę, że to nie będzie produkt masowy. Może to jednak być ciekawy prezent ze Śląska – mówią projektantki.

Ostatnio prezentowały go całej Polsce podczas wejść na żywo do programu „Pytanie na Śniadanie” w TVP2.

Grafika Facebook


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*