Reklama

Do Katowic wrócił hotel Qubus. Otwarcie w czwartek [ZDJĘCIA]

Grzegorz Żądło
W czwartek 30 listopada zostanie oficjalnie otwarty hotel Qubus. Sieć otwiera w Katowicach swój obiekt po 7 latach przerwy. Do dyspozycji gości będzie 96 pokoi (14 jednoosobowych) i jeden apartament. Z restauracji będą mogli korzystać wszyscy chętni.

Hotel Qubus powstał przy ul. Moniuszki w centrum Katowic, tuż nad rzeką Rawą. Ze względu na ograniczoną powierzchnię działki, budynek ma kształt trójkąta i tylko 9 podziemnych miejsc parkingowych.

Hotel wynajął też od sąsiedniej wspólnoty mieszkaniowej (po drugiej stronie Rawy) 6 miejsc na powierzchni, a w razie konieczności, może ich być więcej. Parking kosztuje 80 zł za dobę. Z kolei ceny pokoi zaczynają się od 110 euro (w grudniu od 100 euro) za jedynkę. Przy pokoju dwuosobowym obowiązuje dopłata w wysokości 80 zł. W tę cenę wliczone jest śniadanie. To ceny wyjściowe obowiązujące w tygodniu (poniedziałek-czwartek). Z kolei od piątku do niedzieli jest taniej (70 euro od osoby). To charakterystyczne dla miast takich jak Katowic, do których goście przyjeżdżają w celach biznesowych, a nie turystycznych. – Rzeczywiście, nastawiamy się na klienta korporacyjnego, który przyjeżdża do Katowic m.in. na różnego rodzaju wydarzenia, ale też jako do miejsca, w którym mieści się filia jego firmy – mówi Dagmara Skrobek, z działu marketingu katowickiego hotelu.

Hotelowa restauracja, która może pomieścić około 40 osób, będzie czynna w godz. 15-23 i będzie dostępna również dla gości z zewnątrz. Menu będzie sezonowe i zmieniane co kilka miesięcy. Goście z zewnątrz będą też mogli skorzystać z oferty śniadaniowej (w godz. 7-10 w tygodniu i 7-11 w weekendy). Cena śniadania to 50 zł (promocyjnie), a od stycznia 75 zł od osoby.

Z restauracji można wyjść na taras, zlokalizowany nad Rawą. Są tu stoliki i drewniane schody, na których latem mają się mieścić poduchy.

W hotelu jest też sala fitness z sauną i siłownią, które są tylko do dyspozycji hotelowych gości.

Hotel w Katowicach jest 12-stym obiektem sieci Qubus Hotel, do której należą też m.in. obiekty w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku czy Łodzi.

Budowa Hotelu Qubus w Katowicach rozpoczęła się pod koniec 2019 roku. Niedługo później przyszła pandemia i wszystkie projekty hotelowe w Katowicach zostały przerwane. Jako pierwszy i jedyny, jesienią 2022, prace budowlane, zawieszone w lipcu 2020 roku, wznowił właśnie inwestor hotelu Qubus.

Powierzchnia całkowita 4-gwiadkowego Qubus Hotel Katowice wynosi 5 500 m kw.


Tagi:

Komentarze

 1. P Śl 28 listopada, 2023 at 11:04 pm - Reply

  Czyli hotel jest nastawiony na parkowanie klientów przy drodze, bo doba w hotelu 80, a 10 godzin parkowania przy drodze 63,60

  • kukura 30 listopada, 2023 at 5:44 pm Reply

   bez znaczenia. jak ktoś chce mieć rezerwację miejsca to te kilka złotych więcej nie robi różnicy.

   a miejsc mają mało, więc i tak będą stale zajęte.

 2. prof. Glapa 28 listopada, 2023 at 7:35 pm - Reply

  Hotelowi przypominam, że w Polsce walutą jest złoty, a redakcji, że pisownia „12-stym” jest błędna. Śniadanie za 75 zł – to chyba z tego chleba co miał 30 zł kosztować?

  • kukura 28 listopada, 2023 at 8:42 pm Reply

   jakbyś glapa nie był fachowcem z d… to byś wiedział, że nie ma obowiązku rozliczania się w zł.

 3. dlakolegipytam 28 listopada, 2023 at 4:29 pm - Reply

  A ile miejsc parkingowych dla gondoli i rowerów?

 4. Grucha 28 listopada, 2023 at 1:46 pm - Reply

  96 pokoi i 15 miejsc parkingowych. Dobry plan!

  • Mieszkaniec 28 listopada, 2023 at 10:32 pm Reply

   A po co więcej? Większość gości hotelowych przybywa pociągami – bo te nasze hotele głównie pod tzw. turystykę biznesową, a w pociągu takie osoby pracują albo się relaksują, zamiast prowadzić auto 🙂 Poza tym w pobliżu jest parking podziemny – przez większość tygodnia dość pustawy, więc z miejscem nie ma kłopotu. No, ale… jeśli ktoś pisze komentarze z Sosnowca, to może nie wiedzieć jak to wygląda w Katowicach.

   • Polak 29 listopada, 2023 at 8:25 am Reply

    Nawet pod informacją o hotelu ktoś musi wylewać swoje żale i kompleksy względem Sosnowca…

    • Katowiczanin 29 listopada, 2023 at 10:39 am Reply

     Uderz w stół…

  • AA 28 listopada, 2023 at 7:53 pm Reply

   Zawsze można do hotelu podpłynąć gondolą na Rawie 😉

   • DD 29 listopada, 2023 at 11:14 am Reply

    Pewnie będzie jeszcze budowane połączenie kanałem do tego garażu podziemnego, który przez większość tygodnia dość pustawy, więc z miejscem do parkowania gondoli nie ma kłopotu.

Dodaj komentarz

*
*