Reklama

Coraz więcej elektronicznych tablic na katowickich przystankach

Redakcja
ZTM stawia tablice elektroniczne na kolejnych przystankach w Katowicach. Dzięki nim pasażerowie mają w łatwy sposób sprawdzać, kiedy nadjedzie ich autobus. Łącznie w Katowicach zamontowanych ma być ponad 100 takich nośników.

Na kilkunastu przystankach w kilku dzielnicach Katowic pojawiły się w ostatnim czasie nowe tablice elektroniczne. To kontynuacja działań, które zaczęły się już kilka lat temu. Wtedy transportem publicznym w regionie zajmował się jeszcze KZK GOP. Przez długi czas tablic, które informują pasażerów o godzinie przyjazdu, było ponad 70 we wszystkich trzydziestu miastach. W połowie 2018 roku podpisano umowę na duże zamówienie, czyli rozszerzenie systemu o kilkaset nośników. Za 36,6 mln zł wykonawca ma postawić aż 462 tablice świetlne do maja 2020 roku. – Termin zakończenia projektu jest uzależniony od procesu odbioru urządzeń. Zakładamy, że powinno to mieć miejsce w przyszłym roku – informuje Michał Wawrzaszek z wydziału prasowego i komunikacji z pasażerem w ZTM.

Zgodnie z zapowiedziami, kolejne urządzenia pojawiają się w miastach. Na razie to 60 tablic w różnych miastach, m.in. w Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Mysłowicach i Sosnowcu. W samych Katowicach od momentu podpisania umowy zamontowano ich 21, więc łącznie w mieście jest aktualnie 40 takich urządzeń. Dzięki systemowi dynamicznej informacji pasażerskiej, mieszkańcy mogą bez podchodzenia do rozkładu jazdy sprawdzić, kiedy podjedzie ich autobus. Pojazdy wyposażone są w komputery, które wysyłają do systemu informację o położeniu. Nie Wszystkie nowe tablice już działają. Na razie ZTM nie podaje kiedy mogą zostać uruchomione. Docelowo w Katowicach będzie 116 tablic. Nie są jeszcze znane wszystkie lokalizacje.

Nowe tablice znajdują się na przystankach: 

Brynów W. Pola
Giszowiec Kościół
Janów Lwowska Szkoła
Józefowiec Ściegiennego
Katowice Mikołowska
Kokociniec Kijowska
Kostuchna Osiedle
Koszutka Słoneczna
Ligota Panewnicka
Murcki Bielska
Piotrowice Osiedle
Piotrowice Skrzyżowanie
Stara Ligota Załęska


Tagi:

Komentarze

  1. P Śl 18 grudnia, 2019 at 9:34 pm - Reply

    Czemu nie są znane lokalizacje? Lokalizacje były wyszczególnione w dokumentach przetargowych.

  2. Tomasz 17 grudnia, 2019 at 7:48 pm - Reply

    Wszystko pięknie i bardzo dobra inicjatywa tylko szkoda, że istniejące nie są naprawiane jak nie działają. W Katowicach na przystankach Osiedle Tysiąclecia Zoo i Park Śląski Ogród Zoologiczny nie działają już od jakiegoś czasu.

Dodaj komentarz

*
*