Reklama

Ciężki stan pieszego, który został potrącony przez samochód przebiegając przez kilka pasów

Zdjęcie: https://katowice.policja.gov.pl/

Redakcja
Mężczyzna, który w środę wieczorem przebiegał przez kilka pasów na al. Roździeńskiego i został potrącony przez samochód, w ciężkim stanie przebywa w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu. Jego wszystkie funkcje życiowe utrzymywane są przez maszyny.

W środę około godz. 19 pieszy znalazł się na al. Roździeńskiego, tuż przed wiaduktem w ciągu ul. Murckowskiej. W tym miejscu są cztery pasy ruchu. Dwa to łącznica z drogą S86, a pozostałe dwa prowadzą w kierunku Mysłowic drogą krajową nr 79. Mężczyzna wbiegł na jezdnię od strony Uniwersytetu Ekonomicznego. Pokonał dwa pasy, a na trzecim uderzyło w niego nadjeżdżające Audi. Kierowca nie miał możliwości zareagowania, bo pole widzenia zasłoniły mu inne auta.

Na miejscu ratownicy walczyli o życie pieszego przez kilkadziesiąt minut. 50-latek został przewieziony do szpitala św. Barbary w Sosnowcu. Jak poinformował nas rzecznik placówki, Tomasz Świerkot, mężczyzna przebywa na oddziale anestezjologii  i intensywnej terapii, a jego stan lekarze określają jako ciężko. Jest niewydolny krążeniowo-oddechowo, a wszystkie czynności życiowe wykonują za niego maszyny.

Szpital nie informuje jak rozlegle są obrażenia potrąconego mężczyzny.


Tagi:

Komentarze

  1. Kiełbasa 14 marca, 2021 at 11:20 pm - Reply

    Polecam zwrócić też uwagę na ul. Sokolską na odcinku od hotelu do placu wolności. Są tutaj 2-3 miejsca, gdzie co niektórzy spryciarze w szczycie przebiegają przez jezdnię, chociaż wcale nie tak daleko są przejście podziemnie i pasy.
    Tutaj Straż Miejsca jest bardziej zafascynowana zakładaniem blokad na koła w miejscach, które nikomu nie wadzą, niż dbanie o bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

*
*