Reklama

Zamknięty tunel i ogromne korki w Katowicach

Łukasz Kądziołka
Kilkukilometrowe korki na drogach dojazdowych do Katowic. W wyniku kolizji zamknięty został tunel, a na DTŚ-ce kierowcy stoją już od Chorzowa. Poranek na drogach w Katowicach zaczął się ogromnymi utrudnieniami.

Dzisiaj od rana kierowcy mogą mieć duży problem z przejazdem przez Katowice. Dotyczy to zwłaszcza osób jadących w kierunku Sosnowca. Bardzo zakorkowana jest droga DK86 od strony Tychów, ogromny korek powstał też na DTŚ-ce. Kierowcy zaczynają hamować już w Chorzowie.

Powodem tak dużych utrudnień na drodze są dwa zdarzenia W niedługich odstępach czasu doszło do dwóch zdarzeń, które praktycznie zablokowały ruch w centrum miasta. Na wyjeździe z tunelu w kierunku Sosnowca doszło do zderzenia samochodów. W kolizji brały udział 4 samochody. Na jezdnię wylała się duża ilość płynów, więc strażacy musieli poświęcić sporo czasu na sprzątanie. Tunel został zamknięty i najprawdopodobniej utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez godzinę.

Wcześniej zderzenie miało miejsce niewiele dalej, również na jezdni w kierunku Sosnowca. Pod wiaduktem w ciągu ul. Murckowskiej, czyli  DK86. Doszło tam do zdarzenia, w którym najprawdopodobniej kierowca stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w bariery pod wiaduktem.

Korki mają już po kilka kilometrów. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo po posprzątaniu przez służby dróg ruch może jeszcze przez dłuższy czas wracać do normy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*