Reklama

Będą zmiany w radzie miasta

Grzegorz Żądło
Bartosz Wydra zostanie ponownie radnym Rady Miasta Katowice. To efekt dzisiejszej decyzji radnych województwa śląskiego, którzy przegłosowali wybór Beaty Białowąs na członka zarządu woj. śląskiego.

O tym że tak się stanie, pisaliśmy 9 czerwca. Wybrana w jesiennych wyborach Beata Białowąs radną Katowic była tylko nieco ponad pół roku. Kandydowała z okręgu nr 2 obejmującego: Dąbrówkę Małą, Szopienice-Burowiec, Janów-Nikiszowiec, Giszowiec i Murcki. Startowała z pierwszego miejsca na liście PiS i uzyskała 1791 głosów. W związku z tym, że nie można być jednocześnie radnym i członkiem zarządu województwa, Białowąs przestanie być radną. W radzie miasta zastąpi ją Bartosz Wydra. Startując z tego samego okręgu zdobył 1103  głosy.

Obydwoje kandydowali z list Prawa i Sprawiedliwości, tyle że Białowąs jest członkiem Solidarnej Polski, czyli partii Zbigniewa Ziobry. Z kolei Wydrze od dawna nie po drodze jest z przewodniczącym klubu PiS w radzie miasta Piotrem Pietraszem. To właśnie Pietrasz nie dopuścił, żeby Wydra dostał pierwsze miejsce na liście w swoim okręgu. Niewykluczone więc, że nowy-stary radny docelowo nie znajdzie się w klubie radnych PiS.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*