Urząd miasta wybrał projekt, zgodnie z którym zostaną zbudowane trzy miejskie baseny w dzielnicach. Komisja przetargowa najwięcej punktów przyznała Pracowni Projektowej Pion Andrzeja Kusztelaka z Łodzi. Zaproponował on Katowicom projekt, którzy stworzył dla pływalni w Lublinie.
Rozstrzygnięcie przetargu nie oznacza jeszcze, że miasto może podpisać umowę z projektantem. Od momentu ogłoszenia wyników postępowania (11 lutego) jest bowiem 10 dni na złożenie odwołania. Jeśli nikt nie będzie kwestionował wyników przetargu, wówczas nie będzie już przeszkód do sfinalizowania współpracy. Od momentu podpisania umowy, wykonawca będzie miał 8 miesięcy na przygotowanie adaptacji projektu dla potrzeb trzech basenów i uzyskanie pozwoleń na budowę. Oznacza to, że wszystkie prace przygotowawcze powinny się zakończyć jeszcze w tym roku. Budowa mogłaby wtedy ruszyć na początku 2017 roku.
Prezydent Katowic Marcin Krupa obiecał w kampanii wyborczej budowę trzech basenów w dzielnicach. Mają powstać według jednego projektu, zmodyfikowanego i dostosowanego do charakteru każdej z lokalizacji.
Pod koniec października ubiegłego roku prezydent zdecydował, że baseny powstaną w miejscu otwartego kąpieliska w Zadolu, przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Zgrzebnioka oraz przy ul. Konnej w Szopienicach-Burowcu (więcej o tym tutaj). W budżecie miasta i Wieloletniej Prognozie Finansowej na ich budowę zostało zabezpieczonych około 75 mln zł.
W każdej pływalni ma się znaleźć sześciotorowy basen sportowy o długości 25 metrów, trzytorowy basen do nauki pływania, basen rekreacyjny, który ma być wyposażony w co najmniej 4 atrakcje np. masaż karku, gejzer wodny, ścianę wodną, ławkę z napowietrzaniem, brodzik dla dzieci z co najmniej dwiema atrakcjami (np. zjeżdżalnia dziecięca, dzwonek wodny), minimum dwie wanny SPA lub jaccuzi, zjeżdżalnia wewnętrzna lub wewnętrzno-zewnętrzna o długości min. 30 metrów, min. dwie różne sauny (np. fińska i parowa), siłownia, sala fitness, szatnie, pomieszczenia dla obsługi i widownia z miejscami siedzącymi.
O tym jak wyglądają baseny zaprojektowane przez inne firmy, które wzięły udział w przetargu, można przeczytać tutaj.
Źródło zdjęć: www.pppion.pl, www.mosir.lublin.pl
ile trzeba bedzie dopłacać zeby to utrzymac ?
chodzę na basen 2 razy w tygodniu (jednorazowe wejście bez karnetu kosztuje 10 PLN). pani tez polecam – może nie pisałaby pani wtedy takich bzdur.
najbardziej podobał mi się basen w Morągu.