Reklama

Banksy, Lichtenstein i Obey. Nowa, bezpłatna wystawa sztuki miejskiej została otwarta

Redakcja
Otwarcie nowej wystawy sztuki miejskiej w Katowicach. Prace kilkudziesięciu artystów można oglądać w nowej przestrzeni w centrum miasta. Można tu zobaczyć prace twórców, którzy spopularyzowali uliczny styl na całym świecie.

Ponad 200 prac około 30 artystów można oglądać w nowej przestrzeni przy ul. Staromiejskiej 13. To nie tylko polscy, ale również zagraniczni twórcy popularnej sztuki miejskiej. Wśród nich można znaleźć obiekty, które zaprojektował tajemniczy Banksy, plakaty twórcy marki Obey – Sheparda Faireya, a także wielokrotne portrety Marilyn Monroe, z których zasłynął Andy Warhol i zdjęcia makabrycznych figurek autorstwa Jessiki Harrison.

Mamy bardzo wiele oryginałów. Wszystkie prace są z kolekcji krótkich lub serii dedykowanych. Nie mamy tu przedruków, znalezionych gdzieś na ulicy plakatów czy w internecie – mówi Krzysztof Krot, kurator wystawy. Można na niej znaleźć grafiki, plakaty, zdjęcia, rzeźby, figury i przedmioty codziennego użytku.

Prace znanych artystów znajdują się nie tylko na wystawie przy Staromiejskiej. Niektóre z nich można odnaleźć w innych lokalizacjach. – Dwadzieścia miejsc w przestrzeni Katowic, zaprzyjaźnione lokale gastronomiczne i instytucje miejskie oraz do tego sztuka w przestrzeni miasta. Jest co oglądać – mówi Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji UM Katowice. Udostępniono mapkę ze wszystkimi obiektami. Niektóre z nich już wcześniej były promowane przez miasto.

Wystawa W ramach miasta: Urban Art będzie czynna od 1 maja. Jest bezpłatna, ale należy zapisać się przez system rezerwacji, który jest dostępny TUTAJ. Wystawa będzie otwarta od wtorku do soboty, w godz. 14.00 – 18.00 (w poniedziałki i niedziele będzie nieczynna). Potrwa do końca czerwca. Jednocześnie w galerii może przebywać 20 osób. Rezerwacji grupowych można dokonać dzwoniąc na numer: 600 965 988.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*