Reklama

Arkadiusz Hołda wydał oświadczenie w związku z zatrzymaniem przez CBA

Redakcja
Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało dzisiaj o zatrzymaniu 10 osób, które miały wręczać łapówki w zamian za załatwienie różnych spraw. To kolejny wątek sprawy byłego senatora PiS Stanisława Koguta, który miał powoływać się na swoje wpływy w różnych instytucjach.

CBA poinformowało, że zatrzymani przedsiębiorcy to przedstawiciele branż deweloperskiej, transportu i logistyki, prezes Izby Gospodarczej Transportu Lądowego oraz właściciel prywatnej stacji telewizyjnej i uczelni niepublicznej w Katowicach oraz wykładowca tej uczelni. Śledztwo dotyczy korzyści majątkowych na prawie 1 mln 900 tys. zł. „Krakowska delegatura CBA na podstawie materiałów własnych prowadzi postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji. W tej sprawie zarzuty usłyszało już 11 podejrzanych, w tym były senator RP VIII kadencji – podaje w komunikacie CBA.

Jednym z zatrzymanych jest Arkadiusz Hołda (poprosił o podawanie pełnych danych), właściciel m.in. telewizji TVS, Wyższej Szkoły Technicznej i firmy deweloperskiej. W związku z zatrzymaniem przez CBA, Hołda wydał oświadczenie. – W związku z pojawiającymi się informacjami o moim zatrzymaniu, chciałem złożyć oświadczenie, że zatrzymanie miało rzeczywiście miejsce, lecz jedynie celem złożenia wyjaśnień. Złożyłem stosowne zeznania w prokuraturze i mam nadzieję, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona. Ponadto informuję, że ta sprawa nie ma wpływu na działalność moich firm. Jednocześnie proszę o nieukrywanie mojego wizerunku, ponieważ nie mam sobie nic do zarzucenia. Mam nadzieję, że wkrótce potwierdzi to postępowanie prokuratury.

ZOBACZ OŚWIADCZENIE


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*