Poważna choroba, niepełnosprawność, podeszły wiek czy brak czasu nie muszą być przeszkodą w regularnym wykonywaniu badań laboratoryjnych. Jeśli z jakichkolwiek powodów nie możesz udać się do przychodni lub odwlekasz badania krwi, możesz skorzystać z usługi ALAB w domu, umożliwiającej pobieranie krwi z dojazdem do pacjenta. W artykule dowiesz się więcej na temat usługi – na czym polega i jak przebiega pobranie krwi w domu, gdzie jest dostępna oraz jaki zakres badań laboratoryjnych pozwala wykonać.
Czym jest i na czym polega usługa ALAB w domu?
Usługa ALAB w domu kierowana jest do wszystkich pacjentów, którzy z jakiegokolwiek powodu mają trudność w udaniu się do przychodni lub po prostu preferują wykonanie badań krwi w domu. Wystarczy skorzystać z serwisu internetowego https://alabwdomu.pl/ i umówić się na wizytę pielęgniarki. Aby to zrobić, należy zadzwonić pod podany numer telefonu lub skorzystać z formularza elektronicznego, klikając w przycisk “Umów wizytę” (konieczne będzie podanie danych pacjenta, listy wybranych badań, daty i godziny wizyty pielęgniarki oraz dokładnego adresu).
W umówionym terminie w domu pacjenta zjawi się pielęgniarka wyposażona w sprzęt medyczny i środki bezpieczeństwa, dzięki którym będzie w stanie przygotować komfortowe dla pacjenta stanowisko do pobrania krwi w warunkach domowych. Pobrany materiał zostanie przetransportowany do laboratorium, a wyniki badań będą możliwe do odebrania przez internet.
Gdzie możesz skorzystać z pobrania krwi w domu?
Z usługi ALAB w domu mogą skorzystać wszyscy pacjenci, którzy preferują tę formę przystąpienia do badań laboratoryjnych. Obecnie dostępna jest ona w 11 miastach na terenie Polski, tj. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Płocku, Gdyni, Rzeszowie i Sopocie.
ALAB w domu – z jakich badań możesz skorzystać?
Pobranie krwi w domu umożliwia skorzystanie z szeregu badań laboratoryjnych, wśród których znajdują się zarówno podstawowe badania profilaktyczne, jak i ukierunkowana diagnostyka. Oferta obejmuje badania wykonywane z krwi, kału i moczu. W przypadku zakupu badań wykonywanych z kału lub moczu należy przed wizytą pielęgniarki przygotować próbki materiału w odpowiednich pojemnikach, które dostępne są w aptekach, lub zestawach dostępnych w Punktach Pobrań ALAB laboratoria.
Profilaktyka zdrowia w ALAB w domu obejmuje m.in. podstawowe badania laboratoryjne, takie jak np.:
● morfologia krwi;
● lipidogram;
● badanie poziomu glukozy we krwi;
● badanie ogólne moczu;
● wykrywanie krwi utajonej w kale.
Pacjenci mogą skorzystać także z diagnostyki laboratoryjnej ukierunkowanej na wykrywanie różnych schorzeń, m.in.:
● nieprawidłowości w obrębie wybranych narządów wewnętrznych;
● infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych, a także stanów zapalnych;
● insulinooporności i cukrzycy;
● zaburzeń równowagi gospodarki hormonalnej;
● niedoborów pokarmowych i ich ewentualnych konsekwencji zdrowotnych.
Lista dostępnych badań obejmuje setki pozycji, dzięki czemu z diagnostyki laboratoryjnej z dojazdem w ramach usługi ALAB w domu mogą korzystać pacjenci mający różne potrzeby i borykający się z różnymi problemami zdrowotnymi.
Artykuł sponsorowany