Reklama

ALAB w domu – kompleksowa diagnostyka laboratoryjna z dojazdem do pacjenta

Poważna choroba, niepełnosprawność, podeszły wiek czy brak czasu nie muszą być przeszkodą w regularnym wykonywaniu badań laboratoryjnych. Jeśli z jakichkolwiek powodów nie możesz udać się do przychodni lub odwlekasz badania krwi, możesz skorzystać z usługi ALAB w domu, umożliwiającej pobieranie krwi z dojazdem do pacjenta. W artykule dowiesz się więcej na temat usługi – na czym polega i jak przebiega pobranie krwi w domu, gdzie jest dostępna oraz jaki zakres badań laboratoryjnych pozwala wykonać.

Czym jest i na czym polega usługa ALAB w domu?

Usługa ALAB w domu kierowana jest do wszystkich pacjentów, którzy z jakiegokolwiek powodu mają trudność w udaniu się do przychodni lub po prostu preferują wykonanie badań krwi w domu. Wystarczy skorzystać z serwisu internetowego https://alabwdomu.pl/ i umówić się na wizytę pielęgniarki. Aby to zrobić, należy zadzwonić pod podany numer telefonu lub skorzystać z formularza elektronicznego, klikając w przycisk “Umów wizytę” (konieczne będzie podanie danych pacjenta, listy wybranych badań, daty i godziny wizyty pielęgniarki oraz dokładnego adresu).

W umówionym terminie w domu pacjenta zjawi się pielęgniarka wyposażona w sprzęt medyczny i środki bezpieczeństwa, dzięki którym będzie w stanie przygotować komfortowe dla pacjenta stanowisko do pobrania krwi w warunkach domowych. Pobrany materiał zostanie przetransportowany do laboratorium, a wyniki badań będą możliwe do odebrania przez internet.

Gdzie możesz skorzystać z pobrania krwi w domu?

Z usługi ALAB w domu mogą skorzystać wszyscy pacjenci, którzy preferują tę formę przystąpienia do badań laboratoryjnych. Obecnie dostępna jest ona w 11 miastach na terenie Polski, tj. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Płocku, Gdyni, Rzeszowie i Sopocie.

ALAB w domu – z jakich badań możesz skorzystać?

Pobranie krwi w domu umożliwia skorzystanie z szeregu badań laboratoryjnych, wśród których znajdują się zarówno podstawowe badania profilaktyczne, jak i ukierunkowana diagnostyka. Oferta obejmuje badania wykonywane z krwi, kału i moczu. W przypadku zakupu badań wykonywanych z kału lub moczu należy przed wizytą pielęgniarki przygotować próbki materiału w odpowiednich pojemnikach, które dostępne są w aptekach, lub zestawach dostępnych w Punktach Pobrań ALAB laboratoria.

Profilaktyka zdrowia w ALAB w domu obejmuje m.in. podstawowe badania laboratoryjne, takie jak np.:

● morfologia krwi;

● lipidogram;

● badanie poziomu glukozy we krwi;

● badanie ogólne moczu;

● wykrywanie krwi utajonej w kale.

Pacjenci mogą skorzystać także z diagnostyki laboratoryjnej ukierunkowanej na wykrywanie różnych schorzeń, m.in.:

● nieprawidłowości w obrębie wybranych narządów wewnętrznych;

● infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych, a także stanów zapalnych;

● insulinooporności i cukrzycy;

● zaburzeń równowagi gospodarki hormonalnej;

● niedoborów pokarmowych i ich ewentualnych konsekwencji zdrowotnych.

Lista dostępnych badań obejmuje setki pozycji, dzięki czemu z diagnostyki laboratoryjnej z dojazdem w ramach usługi ALAB w domu mogą korzystać pacjenci mający różne potrzeby i borykający się z różnymi problemami zdrowotnymi.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*