Reklama

Nauka pływania w Katowicach. Startuje nowy turnus w szkółce Fast Swim

Grzegorz Żądło
Wprawdzie nie każdy musi, ale każdy powinien nauczyć się pływać. Dla bezpieczeństwa swojego i innych, dla przyjemności, ale też zdrowia. Na naukę, również pływania, nigdy nie jest za późno. Dlatego szkółka Fast Swim zaprasza na swoje zajęcia nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Jak nauczyć się pływać w Katowicach? Poniżej krótka instrukcja co, gdzie i jak trzeba zrobić.

Nauka pływania w Katowicach

Szkółka Fast Swim oferuje profesjonalną i efektywną naukę pływania dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat oraz dorosłych powyżej 30 lat. Instruktorzy są wykwalifikowani i posiadają duże doświadczenie. Nauka przebiega w kilku etapach, od nauczenia podstawowego oddechu nurkowego poprzez uczenie stylów, jak kraul, grzbiet czy żabka, aż po bardziej zaawansowane techniki pływackie. Przekazywane informacje mają charakter zarówno praktyczny, jak i teoretyczny. Instruktorzy Fast Swim stale monitorują postępy każdego uczestnika zajęć, a program nauki dopasowany jest indywidualnie do potrzeb każdego z uczniów.

Jak wygląda nauka pływania dla początkujących?

Nauka pływania dla początkujących w Katowicach obejmuje szereg elementów, które pomogą w nabyciu umiejętności pływackich. Program zaczyna się od uczenia podstawowych technik oddechu nurkowego. Chodzi o to, żeby nauczyć się jak skutecznie i bezpiecznie oddychać podczas poruszania się w wodzie. Kolejnym etapem są techniki bezpiecznego zanurzenia, utrzymania powierzchni, a także ruchu po wodzie. Później przychodzi czas na naukę kilku stylów pływackich (kraul, grzbiet czy żabka), aby mieć możliwość swobodnego i efektywnego poruszania się po wodzie.

Jak wygląda doskonalenie pływania?

Doskonalenie pływania jest procesem, który pozwala zaawansowanym pływakom ulepszyć swoją technikę, wydajność i szybkość. Nauka doskonalenia pływania zakłada wykorzystanie nowoczesnych technik nurkowych i strategii treningowych, aby poprawić umiejętności pływackie. Skupia się na poprawianiu precyzji ruchu i jakości stylu pływackiego oraz wprowadzaniu nowych umiejętności, aby umożliwić wykonywanie bardziej zaawansowanych manewrów. Nauka rozpoczyna się od sprawdzenia biernego oporu dla każdej z technik pływackich, aby dostosować styl każdego pływaka do nauki doskonalenia. Obejmuje również ćwiczenia ogólnorozwojowe, mające na celu poprawę mobilności i zdolności koordynacyjnych, takich jak stretching, koordynacja między ruchami gimnastycznymi a wodnymi oraz trening siłowy. Nauka ta poszerza horyzont możliwości umiejętności pływackich, żeby mieć pełną swobodę podczas poruszania się po wodzie. Indywidualne lekcje lub też zajęcia grupowe pod opieką czynnych instruktora umożliwiają stałe monitorowanie postępów i dostosowanie programu nauki do potrzeb konkretnego pływaka.

Jak wyglądają zajęcia grupowe ?

Zajęcia grupowe odbywają się w maksymalnie 6-osobowej grupie, skupiającej osoby z podobnym doświadczeniem. Każda lekcja obejmuje odpowiednią proporcję czasu nauki teoretycznej oraz praktycznej: praca nad technikami, ćwiczenia, progresja w celu poprawienia stabilności i dostosowania realistycznych planów do zakładanych celów. Nauka jest urozmaicona różnorodnymi ćwiczeniami i technikami płynięcia. Specjalnie dobrane ćwiczenia pomagają w dostosowaniu stylu pływackiego do warunków otoczenia i poziomu wody. Nauka doskonalenia pływania to również trening siłowy poprawiający mobilność i koordynacje oraz stretching, aby utrzymywać maksymalną sprawność fizyczną.

Nauka doskonalenia pływania w Katowicach Fast Swim startuje w kwietniu. Wszystkie lekcje prowadzone są przez instruktora z odpowiednim doświadczeniem i certyfikatami uprawniającymi do nauczania pływania. Zajęcia grupowe to także doskonała okazja do poznawania nowych ludzi oraz udoskonalanie umiejętności na powierzchni i pod powierzchnią wody!

Terminy turnusów : 

2.04.2023 – 11.06.2023 Niedziela , 10:00 – Katowice Basen AWF
 
5.04.2023 – 14.06.2023 Środa , 19:00 – Katowice Basen AWF
 
Cena zajęć 55 zł – płatność jest miesięczna 
 
Więcej informacji można znaleźć w linkach poniżej
 
 
Artykuł sponsorowany

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*